Trend Micro je zákládajícím členem ICSPA
Má v plánu nabídnout policejním složkám v zemích, které čelí největším problémům, další prostředky, nástroje a informace, které jim pomohou narušovat aktivity počítačových zločinců a úspěšněji bojovat proti zločinu.
Průzkum společnosti Trend Micro naznačuje, že podniky i jednotlivci čelí rostoucí hrozbě počítačového zločinu. Nebezpečí pro podniky jsou víc než jasná – jen letos došlo k narušení zabezpečení několika významných korporací, namátkou např. RSA, Citibank, Sony, Evropské rady a Epsilon. Tyto útoky často končí odcizením cenného duševního vlastnictví nebo databází zákazníků.
Odcizené osobní informace a finanční údaje jsou potom ke koupi na celé řadě ilegálních internetových fór. Nejpopulárnější fóra mají často mnoho tisíc členů a propagují online obchody, které jsou zástěrkou pro obchodování s odcizenými informacemi. Tato fóra fungují podobně jako legitimní online aukční síně, kde si kupující a prodejci vzájemně poskytují zpětnou vazbu, aby prokázali svou „důvěryhodnost“ před realizací obchodní transakce.
Průzkum Trend Micro ukazuje, za jakou cenu se prodávají některá data – a kolik na tom mohou počítačoví piráti vydělat:
• 800 USD stojí cestovní pas z EU
• 500 USD stojí britský řidičský průkaz
• 80 – 150 USD stojí „výpis“ kreditní karty – data, která lze zapsat na čip nebo magnetický proužek
• 2 centy – 15 centů stojí bianko kreditní karta
• 180 milionů USD vydělal za 12 měsíců jediný gang na prodeji falešného bezpečnostního softwaru, který má oběti přesvědčit, že mají nakažený počítač.
Zejména tento poslední podvod se těší mezi počítačovými piráty rostoucí oblibě. Pro oběť to znamená, že při koupi padělaného softwaru nevědomky prozradí své osobní informace a údaje o kreditní kartě, nakazí svůj počítač a jako by to nestačilo, ještě za to zaplatí. Jedna taková kampaň, kterou společnost Trend Micro analyzovala, přesměrovala na škodlivé stránky během jediného měsíce 300 milionů návštěvníků.
„ICSPA se liší od ostatních organizací zejména podporou, které se těšíme v odborných, vládních i policejních kruzích, takže vítáme aktivní účast společnosti Trend Micro a její podporu při snaze o dosažení našich cílů,“ říká britský poslanec David Blunkett, předseda International Cyber Security Protection Alliance.
Anthony O’Mara, viceprezident Trend Micro pro Evropu, Střední východ a Afriku, prohlásil: „Boj proti počítačovému zločinu vyžaduje sofistikované a koordinované úsilí všech zúčastněných, ale také organizace s výjimečnými odbornými znalostmi, jež budou ochotné ujmout se vedení. Společnost Trend Micro je hrdá na to, že je zakládajícím členem ICSPA.“