Technologie Samsung Isocell vylepší fotografie z mobilních zařízení

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila Isocell, pokročilou pixelovou technologii pro obrazové snímače CMOS. Isocell zlepšuje kvalitu obrazu a zpříjemňuje práci s chytrými telefony a tablety, které obsahují snímače s touto novou technologií.

„Díky pokroku v technologiích tvorby obrazových prvků a zpracování obrazu je pro uživatele fotoaparátů v chytrých telefonech a tabletech snazší pořídit kvalitní snímky a podělit se o ně s ostatními,“ řekl Taehoon Kim, viceprezident divize System LSI Marketing společnosti Samsung Electronics. „Technologie Isocell je další novinkou, která výrazně zvyšuje laťku v oblasti kvality obrazu a je dokladem vedoucího postavení společnosti Samsung ve vývoji obrazových snímačů pro mobilní zařízen,“ dodal Taehoon Kim.

Kvalita obrazového snímače je dána množstvím světla, které je přesně zachyceno jednotlivými prvky (pixely) snímacího pole. Vzhledem k rostoucím požadavkům uživatelů na zvyšování rozlišení a kvality obrazu při současném zachování velikosti fotoaparátů se musejí zmenšovat pixely a zároveň se musí zvyšovat jejich výkon.

Pro splnění tohoto úkolu se předchozí vývoj snímačů zaměřoval na zlepšení absorpce světla každého pixelu a vedl k přechodu od technologie FSI (Front Side Illumination) k technologii BSI (Back Side Illumination), která k maximalizaci fotoelektrické účinnosti umisťuje na povrch fotodiodu. I když ve své době byla technologie BSI velmi účinná, má vzhledem k neustále se snižující velikosti pixelů také svá omezení, pokud jde o zlepšování kvality obrazu.

V návaznosti na dosavadní vývoj a ve snaze o vytvoření kvalitnějších obrazových snímačů pro mobilní zařízení Samsung vyvinul a nechává si patentovat technologii Isocell, novou generaci obrazových prvků. Technologie Isocell tvoří mezi sousedními pixely fyzickou bariéru a navzájem je od sebe izoluje. Tato izolace umožňuje zachycení většího počtu fotonů v mikročočkách a jejich absorpci do správné fotodiody pixelu, což minimalizuje nežádoucí elektrické přeslechy (crosstalk) mezi pixely a umožňuje větší kapacitu pixelu (FWC).

V porovnání s běžnými BSI pixely snižují pixely Isocell přeslechy zhruba o 30 procent, výsledkem čehož je vyšší věrnost barev, ostrost a sytost při reprodukci původní barvy a o 30 procent vyšší kapacita pixelu (FWC), což zajišťuje větší dynamický rozsah.

Podobné články

IT firmy hledají rovnováhu mezi AI inovacemi a klíčovými technologiemi

24. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Strategické investice do AI, posilování kyberbezpečnosti, akceptace ESG nebo spolupráce napříč prodejními kanály. Podle více než 1 000 IT profesionálů z 60 zemí jsou právě toto klíčové trendy, které v roce 2024 formují oblast IT resellerů, systémových integrátorů a poskytovatelů IT služeb. Čtěte více

Klíčové technologické trendy pro rok 2024 nejen v oblasti hostingu

27. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: vshosting)
Minimalizace dopadu digitálního odvětví na životní prostředí, důležitost robustních zálohovacích řešení anebo vzestup generativní umělé inteligence. To a mnohé další bude hrát důležitou roli v oblasti technologických trendů pro rok 2024. Čtěte více

Trendy v bezpečnostních technologiích v roce 2024 podle společnosti Axis

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
„Tempo technologického vývoje, kterého jsme svědky za posledních 12 měsíců, je mimořádné. Často dokonce i pro odborníky, kteří se v odvětví technologií pohybují celé dekády. Nad dalším možným směrem vývoje se zamýšlí Johan Paulsson, CTO výrobce bezpečnostních kamer Axis Communications. Čtěte více

Rok 2024 podle Dellu: Demokratizace AI, rozšíření moderního edge a princip zero trust

26. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies zveřejnila předpovědi pro rok 2024, které vypracoval John Roese, její globální technologický ředitel, a které zdůrazňují nové trendy, jež budou formovat odvětví informačních technologií v následujících letech. Čtěte více