T–systems - školicí a kompetenční centrum PLM
Od 2. června je k dispozici pro zákazníky, interní odborníky a odbornou veřejnost řada technologií určených pro školení aplikací a produktů Dassault Systèmes a National Instruments.
Součástí školicího centra jsou technologie, mezi které patří školní robot, 3D tiskárna, 3D scanner a 3D projekce pro modelování nejrůznějších prototypů výrobků z mnoha průmyslových oblastí. Nedílnou součástí je výkonná ICT infrastruktura, která zajišťuje dostatečné zdroje pro provoz aplikací, mezi které patří například CATIA, DELMIA, ENOVIA a 3DVIA verze V6 od společnosti Dassault Systèmes a zařízení pro testování a měření od společnosti National Instruments.
„Realizace školicího a kompetenčního centra je pro nás významným krokem při rozvoji aktivit v oblasti PLM. Technologie a vybavení centra nám umožňují školit naše zákazníky, odbornou veřejnost a další zájemce pro celý životní cyklus produktů, od návrhu až po vytváření funkčních vzorků nebo úpravy stávajících produktů a výrobků,“ uvedl Josef Škarda, ředitel divize Systémová Integrace ve společnosti T-Systems.
„Vznik školicího střediska PLM je dobrou zprávou pro inženýry, kterým centrum nabízí velké možnosti rozvoje. Fungování centra bude jistě velkým přínosem pro konstruktéry, návrháře a další odborníky pracující na platformě V6. Blahopřejeme společnosti T-Systems k úspěšnému dokončení projektu a školitelům i školeným přejeme hodně úspěchů při práci s našimi řešeními,“ uvedl Ján Petrovič, PLM manažer společnosti Dassault Systèmes.
„Díky školicímu středisku se budou moci potenciální zákazníci i interní experti společnosti T-Systems podrobně seznámit s technologiemi v oblasti testování. Zejména jde o rychlé HIL (Hardware-in-the-Loop) testy používané při návrhu a odlaďování řídicích jednotek např. do aut a dále o rozpoznávání obrazu, použitelné při optické kontrole sériové výroby nebo v logistice (čtení čárových a 2D kódů apod.),“ popsal vybavení laboratoře Radim Štefan, ředitel pobočky National Instruments (Czech Republic).
Vybavení školicího centra bylo částečně financováno z evropských fondů, konkrétně v rámci programu OPPI (Operační program podnikání a inovace).