Superpočítač IBM Blue Gene
Z žebříčku dále vyplývá, že šest z deseti nejúspornějších superpočítačů na světě je postaveno na technologiích IBM. Figurují zde superpočítače z Číny, Německa i Spojených států, které jsou používány k širokému spektru úkolů, od astronomie přes předvídání klimatických změn až po vědy o živé přírodě. IBM rovněž drží přes polovinu míst v top 100 na tomto seznamu.
Energetická úspornost, včetně výkonu na watt u těch nejnáročnějších aplikací, je dlouhodobě jedním z hlavních principů, který je sledován při projektování systémů IBM. Energeticky úsporné superpočítače IBM umožní realizovat úspory nákladů snížením spotřeby, výdajů spojených s chlazením a škálováním na větší systémy.
IBM Blue Gene/Q by měl být instalován v roce 2012 dvěma laboratořemi amerického ministerstva pro energetiku: Argonne National Laboratory a Lawrence Livermore National Laboratory. Oba tyto ústavy úzce spolupracovaly se společností IBM na designu superpočítače Blue Gene a ovlivnily mnohé z aspektů softwaru a hardwaru systému.
Společnost IBM nabízí nejširší škálu superpočítačů zahrnutých v seznamu Green500, a to včetně modelů Blue Gene, Power Systems, System x iDataPlex, BladeCenter nebo hybridní clustery.
Superpočítač IBM se rovněž ocitl na samotné špičce seznamu Graph500, který sestavuje výbor více než třiceti mezinárodních odborníků z akademické sféry, průmyslu a národních laboratoří. Seznam slouží jako jistý standardní test pro datově náročné aplikace – a jako takový poskytuje cenné údaje v oblasti, v níž informace rostou závratným tempem.