Sophos představil novou verzi řešení pro správu firemních mobilních zařízení
Mezi bezpečnostní vylepšení Sophos Mobile 7 patří anti-phishingová technologie chránící uživatele před škodlivými odkazy v elektronické poště i dokumentech a zdokonalení bezpečnostní anti-malwarové aplikace pro operační systémy Android. Nechybí ani vylepšení u aplikací Secure Workspace a Secure Email, díky kterým nyní mohou uživatelé otevírat, prohlížet a dokonce i editovat zašifrované a chráněné dokumenty ve formátech MS Office i přílohy, aniž by museli opustit prostředí bezpečného zašifrovaného kontejneru.
Sophos Mobile 7 je nejnovějším přírůstkem do stále se rozrůstajícího portfolia produktů, které jsou dostupné prostřednictvím integrované platformy pro správu ochrany Sophos Central. Mezi tyto produkty patří mimo jiné firewally nové generace Sophos XG, Sophos Endpoint Security, Sophos Intercept X, Sophos Email Security, Sophos Server Protection, Sophos Encryption a Sophos Phish Threat.
„V současnosti jsou mobilní zařízení typem koncového bodu, se kterým firmy z pohledu ucelené správy ochrany stále ještě svádějí boj, a to z důvodu nedostatečné integrace s ochranou tradičních koncových bodů,“ řekl Dan Schiappa, ředitel a hlavní viceprezident skupin Endpoint a Network Security společnosti Sophos. „Zpřístupnění Sophos Mobile 7 – spolu s dalšími řešeními značky Sophos pro ochranu koncových bodů a sítí i pro šifrování dat – v rámci konzole Sophos Central usnadňuje správu mobilních zařízení a současně zvyšuje bezpečnost napříč celou organizací. Nově dostupná správa IoT zařízení umožňuje dosáhnout na skutečnou hodnotu projektů ze světa internetu věcí a pomáhá snížit požadavky na dodatečné zdroje spojené se zajištěním efektivní správy a ochranou těchto zařízení. Náš vývojový tým chce určovat směr rozvoje celého tohoto odvětví, a právě proto přicházíme s těmito prvními kroky směřujícími k zajištění integrované ochrany všech zařízení, mobilních i těch ze světa internetu věcí.“
Nová funkce pro oblast internetu věcí nabídne základní možnosti správy společnostem, které navrhují a implementují řešení založená na zařízeních s platformami Android Things nebo Windows 10 IoT. Tato podpora zahrnuje úlohy spojené se správou, jako je aplikování bezpečnostních politik, kontrola funkčnosti zařízení, sledování úrovně baterie nebo ověřování či aktualizace firmwaru. Sophos bude jednou z prvních společností působících v oblasti bezpečnosti, která nabídne nákladově efektivní způsob rozšíření IoT projektů o podporu správy a ochrany. Zájemci o svět internetu věcí tak budou mít k dispozici framework pro komunikaci a správu, který umožní zapracování požadované funkcionality do průmyslových i komerčních IoT řešení, jako jsou například pokladny v maloobchodech nebo tzv. propojené učebny.
Sophos Mobile 7 lze instalovat tradičním on-site způsobem, prostřednictvím cloudové konzole Sophos Central bude Sophos Mobile 7 k dispozici v polovině března 2017.