Sophos představil nové verze svých bezpečnostních řešení

23. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos představila nové verze svých klíčových produktů. Novinky jsou zaměřené na poskytnutí ochrany proti malwaru i jiným pokročilým hrozbám. Další generace ochrany koncových uživatelů proto integruje technologie Sophos z oblasti koncových bodů, mobilních zařízení i šifrování.

Ačkoli dříve byly desktopové antiviry dostatečným prostředkem ochrany koncových bodů, v současnosti vyžaduje vytvoření bezpečného výpočetního prostředí schopného odolat dnešním kybernetickým hrozbám komplexnější přístup. Uživatelé navíc nyní pro přístup k podnikovým informacím včetně jejich ukládání a přenosu používají širokou škálu mobilních zařízení. Cílem společnosti Sophos je zajistit ucelenou ochranu bez ohledu na to, kde se uživatelé nacházejí.

Novinkou v produktové řadě zaměřené na ochranu koncových bodů je komponenta Malicious Traffic Detection odhalující komunikaci mezi koncovým bodem a servery útočníka. Ochrana je založena na technologiích, které Sophos využívá ve svém firewallu nové generace. Komponenta MTD automaticky identifikuje problematický software a ukončí ho s cílem zabránit možnému poškození nebo ztrátě dat.

Sophos uvedl také aktualizovanou architekturu agenta pro koncový bod, kterou využívá nový System Protector. Služba funguje jako „mozek“. Sbírá a analyzuje informace získané bezpečnostními komponentami, kam vedle Malicious Traffic Detection patří například i runtime ochrana s technologií HIPS (systém pro prevenci průniku v hostitelských prostředích). Díky komplexnímu pohledu na aktivity napříč komponentami může Sophos System Protector odhalit vzájemné souvislosti a využít je k identifikaci hrozeb, které osamocené bezpečnostní komponenty nechají bez povšimnutí. Podniky tak získají lepší ochranu před stále běžnějšími pokročilými hrozbami i možnost snížení dopadů na produktivitu způsobených falešně pozitivními identifikacemi a varováními, které vyžadují manuální prověření.

Ochrana dat pomocí šifrování naprosto všude

Řešení SafeGuard Encryption a Mobile Encryption pomůže firmám bezpečně pracovat se šifrovanými daty, včetně vytváření, editace a přístupu, a to z libovolného zařízení.

Řešení zajišťuje ochranu dat napříč různými platformami a zařízeními a je navrženo tak, aby bylo v souladu s pracovními postupy a procesy jednotlivých organizací bez negativního dopadu na produktivitu.

SafeGuard Encryption je také integrovaný s řešením Sophos Mobile Encryption 3. Uživatelé tak mohou na svých mobilních zařízeních vytvářet i upravovat šifrované dokumenty a přímo z mobilní aplikace spravovat více bezpečnostních klíčů. Díky této integraci mohou zaměstnanci snadněji spolupracovat a bezpečně sdílet soubory.

Štítky: 

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více