Sophos Cloud integruje ochranu proti malwaru se seznamem důvěryhodných aplikací

12. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos oznámila dostupnost produktu pro ochranu serverů Sophos Cloud, který spojuje technologii založenou na využívání důvěryhodných seznamů (whitelisting) s ochranou proti malwaru.

Novinka umožňuje uzamčení serverů na jedno kliknutí z prostředí administrátorské konzole, která je součástí platformy Sophos Cloud a usnadňuje jak nasazení řešení, tak i jeho následnou správu a údržbu. Pomocí uzamčení prověřené serverové konfigurace a automatické důvěry v bezpečné aktualizační systémy i propojené dynamické knihovny snižuje řešení firmy Sophos čas nutný pro uzamčení prostředí s více servery z řádu týdnů na pouhé minuty. Časové úspory je dosaženo díky zjednodušení konfigurace i umožnění běhu pouze schválených a důvěryhodných aplikací.

Na uzamčení serveru a jeho uvedení do výchozího/blokovaného režimu, kdy mohou být v provozu pouze schválené aplikace a aplikace z důvěryhodného seznamu, stačí jedno kliknutí. Díky integraci technologií anti-malware a HIPS s přístupem založeným na důvěryhodných seznamech zvyšuje řešení Sophos Cloud Server Protection celkovou úroveň bezpečnosti. Nově tak lze účinněji předcházet útokům využívajícím dosud nezveřejněných zranitelností (tzv. zero-day útokům), zejména pak v případě hrozeb zaměřených na obsah a paměť, které obvykle míří právě na servery a snaží se obejít zabezpečení založené čistě na důvěryhodných seznamech.

“Klíčovou roli v oblasti centrálního uložení citlivých dat, usnadnění komunikace i uskutečnění obchodních procesů hrají v každé organizaci právě servery,“ řekl John Shaw, viceprezident zodpovědný ve společnosti Sophos za produktový management. „Díky nové úrovni integrace mohou nyní IT správci v malých a středně velkých organizacích snadno povýšit ochranu svých nejdůležitějších serverů s platformou Windows. A to bez ohledu na to, zda u serverů využívají klasický licenční model on-premise nebo cloudových služeb. Efektivně tak mohou bránit útokům bez nutnosti investovat týdny a měsíce své práce do konfigurování, testování a nasazení bezpečnostních aplikací využívajících důvěryhodné seznamy.“

Vzhledem ke složitému nastavování nebyly v prostředí středně velkých firem dřívější produkty pro uzamykání konfigurací serverů příliš použitelné a odpovídající technologie tak byly nedostupné i pro mnohé dobře zajištěné podniky.

Přístup společnosti Sophos nejen zjednodušuje nastavení uzamykání serverů v prostředí středně velkých firem, ale také snižuje obavy z negativního vlivu na výkon a dostupnost. Výkonnost serveru je optimalizována pomocí bezúdržbového důvěryhodného seznamu, který umožnuje blokovat všechny útoky bez provádění kontrol náročných na zdroje. Za maximální dostupností serveru pak stojí především možnost rychlého nastavení a konfigurační proces, který automatizuje časově náročné ruční vytváření důvěryhodných seznamů.

Štítky: 

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více