Sophos chrání zařízení s Androidem
Podle výzkumné společnosti Nielsen dnes tráví uživatelé s mobilními zařízeními o 30 hodin měsíčně delší dobu než s notebooky. A kybernetičtí zločinci to samozřejmě vědí. Jen od začátku roku 2014 identifikovaly laboratoře globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs více než milion nových a jedinečných případů malwaru a potenciálně nežádoucích aplikací pro operační systém Android.
Během posledních dvou let narostl objem malware pro operační systém Android o 1 800 % a jde tak o vůbec nejrychleji rostoucí hrozbu. Celkový objem prodeje mobilních telefonů a tabletů se pro rok 2014 odhaduje na dvě miliardy kusů a v 85 % případů jde o zařízení právě se systémem Android. A přibližně 75 % aplikací z těchto zařízení neprojde bezpečnostními testy. Vzhledem k trendu využívání kombinace firemních a soukromých mobilních zařízení odkudkoli a kdykoli, musejí firmy k problematice mobilní bezpečnosti přistupovat opravdu komplexně.
Sophos jako komplexní ochrana pro Android
Také řešení Sophos Cloud podporuje operační systém Android a umožňuje tak z jedné centrální hostované konzole spravovat jak stolní počítače, tak i všechny typy mobilních zařízení. Přístup orientovaný na uživatele pomáhá zajistit bezpečnost podnikových informací, mj. i díky vlastnostem pro správu mobility – od vzdáleného uzamčení a vymazání zařízení či změny hesla přes ochranu proti krádeži až po nastavení bezdrátové komunikace a účtu Microsoft Exchange.
Bezpečnostní řešení Sophos Mobile Security přináší na platformu Android nový antivirus a technologii webové ochrany. Řešení nabízí ochranu před malwarem, a to bez dopadu na výkon zařízení nebo výdrž baterie.
„Více než polovina všech mobilních aplikací nevyhovuje ani základním bezpečnostním kritériím. Navíc tyto střízlivé odhady neustále rostou,“ dodal Dan Schiappa, hlavní viceprezident a ředitel skupiny EndUser Protection Group ve společnosti Sophos. „Riziko roste každým dnem a my jsme hrdí na to, že můžeme firemním zákazníkům nabídnout opravdu komplexní ochranu jejich mobility.“