Sony představilo další generaci nositelného příslušenství SmartBand 2

24. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Druhá generace náramku SmartBand v sobě ukrývá senzor srdečního tepu, vibracemi a diodami upozorňuje na nové události, je odolná proti vodě v souladu s normou IP68 a spolupracuje s přístroji se systémy Android i iOS.

Uvnitř modulárního „jádra“ náramku SmartBand 2 se nachází měřič zrychlení a senzory srdečního tepu, které společně monitorují proměnlivost pulzu. Zařízení tak poskytuje komplexní přehled o kondici, rozrušení a míře stresu v průběhu celého dne.

SmartBand 2 automaticky sleduje činnosti, jako jsou chůze, běh a další sportovní aktivity a zároveň mapuje srdeční tep. Získané informace je možné sledovat v aplikaci Lifelog v podobě přehledných statistik a grafů.

Svého majitele SmartBand 2 sleduje také při spánku. Náramek má totiž mimo jiné funkci automatické detekce spánku, která umí naprogramovat budík tak, aby uživatele probudil v nejvhodnější fázi spánkového cyklu.

Vibrací a pulzujícími RGB LED diodami přístroj upozorňuje také na příchozí a zmeškané hovory, zprávy, e-maily a další události. Dále nechybí ani možnost ovládání hudebního přehrávače. Náramek také upozorní, pokud se majitel vzdálí od svého telefonu nebo tabletu na více než deset metrů.

Baterie v náramku vydrží až dva dny a její plné dobití trvá přibližně hodinu.

Náramek bude k dostání od září letošního roku.

Štítky: 

Podobné články

Nositelná elektronika bude růst a měnit formy

2. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle nejnovějších údajů společnosti IDC vzrostou celosvětové dodávky nositelných zařízení do konce roku 2024 o 6,1 % a dosáhnou 538 milionů kusů. Očekává se však, že růst se v roce 2025 zpomalí na 3,9 %, protože velké trhy, jako jsou USA a Indie, spolu se zařízeními, jako jsou chytré hodinky a sluchátka, se blíží do své ideální podoby a také do stádia nasycení trhu. Čtěte více

Prodej nositelné elektroniky v prvním čtvrtletí 2024 vzrostl o 8,8 %

25. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej nositelné elektroniky v prvním čtvrtletí 2024 podle společnosti IDC meziročně vzrostl o 8,8 procenta na 113,1 milionu kusů. Navzdory růstu počtu prodaných kusů se již pátým čtvrtletím v řadě snižovaly průměrné prodejní ceny (ASP), které klesly o 11 procent (stalo se tak hlavně kvůli rostoucí pozici rozvíjejících se trhů, kde panuje tlak na snižování spotřebitelských výdajů). Čtěte více
Přenosný projektor TCL PlayCube

Novinky společnosti TCL z MWC 2025: Smartphony, tablety, AR brýle i projektor

6. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL představila na veletrhu Mobile World Congress 2025 v Barceloně smartphony řady TCL 60, tablet TCL NXTPAPER 11 Plus, brýle RayNeo pro rozšířenou realitu nebo stylový projektor PlayCube. Čtěte více

Češi si měří plnění novoročních předsevzetí. Prodeje chytrých hodinek v lednu stouply o 40 %

4. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Datart)
Po svátcích přichází na začátku nového roku tradiční návrat k realitě a snaha věnovat se zdravějšímu životnímu stylu. Podle nákupních trendů zákazníků maloobchodního řetězce DATART využívají Češi při plnění svých novoročních předsevzetí stále častěji moderní technologie. Prodeje chytrých hodinek na začátku nového roku vzrostly oproti loňskému průměru o 40 % a DATART prodal rekordních počet kusů. Čtěte více