SoftwarePro se otevírá spolupráci s partnery

25. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SoftwarePro)
Společnost SoftwarePro, největší tuzemský dodavatel druhotných softwarových multilicencí, spustila spolupráci s partnery. Cílem je kooperace s resellery, systémovými integrátory a dalšími partnery z oblasti IT, kteří chtějí koncovým zákazníkům nabídnout softwarové licence až o 70 % výhodněji.

Aby dodavatelé ICT služeb dokázali splnit náročné požadavky zákazníků, musí mít zajištěn přístup k širokému spektru služeb. „V případě nákupu softwarového vybavení je běžným standardem pořizovat nové licence, avšak ne vždy mohou vyhovovat firemním potřebám. Každý nepotřebuje nejnovější verze programů, ať už z důvodu, že nevyužije všechny jeho funkce, nebo nemá potřebný hardware, ale preferuje především cenu. Pro tyto zákazníky tu existuje alternativa v podobě druhotných licencí,“ vysvětlil Patrik Sodoma, sales director for Czech Republic ve společnosti SoftwarePro.

Spolupráce se SoftwarePro probíhá na bázi poptávka-nabídka. „Partnerům nabízíme unikátní konkurenční postavení u svých koncových zákazníků, kdy mohou kromě konvenčních řešení nabídnout také finančně výhodnější alternativu v podobě druhotných licencí. Tím zákazník ušetří a partner od nás získá zaslouženou provizi,“ řekl Sodoma. Zájemci prozatím nemusí podstupovat žádnou registraci. Jediné, co musí splňovat, je být dodavatelem IT řešení či služeb do firem. Může jít o resellery, systémové integrátory, správce sítí, poskytovatele připojení k internetu, datacentra apod.

Tato skupina subjektů má vybudovanou základnu koncových zákazníků, a tudíž nejlepší předpoklady nabídnout jim alternativu k novým licencím. „Provize z prodeje pro partnera se určuje podle předem domluveného modelu spolupráce, případně podle aktuální situace na trhu. Její přesná výše se odvíjí z druhu softwarové licence. Mezi nejprodávanější patří kancelářské balíky Office a serverové operační systémy od společnosti Microsoft. Partnerům potom doporučujeme nabízet licence zákazníkům za naše doporučené ceny. Nákupní i prodejní ceny od nás partneři získají po prvotním kontaktu,“ sdělil Sodoma. Spolupráce přitom může být neveřejná, tedy nebude nikde veřejně uváděna a bude probíhat pouze na interní úrovni.

Profitovat lze i z použitého softwaru

Partneři díky kooperaci získají konkurenční výhodu formou širšího portfolia. Navíc mohou využít i spolupráci s ICT partnery společnosti SoftwarePro nebo jejich nedávno spuštěnou službu softwarový audit, která odhalí, zda se ve firmě koncového zákazníka nenacházejí nevyužité licence. Jejich optimalizací, respektive možným zpětným odkupem, lze přinést další finanční prostředky. „Partnerům touto formou nabízíme nejen užitečnou spolupráci, ale zároveň se jim snažíme nabídnout možnost se před nákupem potřebného softwaru zamyslet nad všemi dostupnými legálními alternativami pro jejich zákazníky,“ dodal Patrik Sodoma.

Takzvané druhotné licence se nikterak neliší od příslušných nových licencí, mají stejné výhody a podporu od výrobce. V porovnání s nákupem nového softwaru nevznikají žádné nevýhody, ale naopak finanční úspora až do výše 70 %. Tyto prostředky v ICT rozpočtu mohou firmy využít jinak, například pro nákup potřebné techniky. Společnostem, ale i státním institucím se tak otevírá možnost vybrat si, zda chtějí dražší, ale nové licence, nebo použité, ale o dost levnější.

Jednoznačným benefitem pro koncového zákazníka je nejen nižší cena, ale podstatnou roli hraje i možnost vymanit se z konvenčního monopolu Microsoftu, protože v tomto případě jde o právo užívat software, který se ze své podstaty neopotřebovává. Soudní dvůr Evropské Unie navíc rozhodl, že zákazník má právo si vybrat a legálně používat i druhotně zakoupené licence.

Štítky: 

Podobné články

Jak v ICT zadat veřejnou zakázku a přitom nediskriminovat?

27. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SoftwarePro)
Vypsat správně výběrové řízení může být nečekanou komplikací a tvrdým oříškem nejen pro menší firmy, ale i pro velké firmy i státní instituce, jak dokazují stále se objevující příklady. Společnosti se proto nezřídka svěřují do rukou odborníků. Smluvní partner, nejčastěji externí firma, zadavatele celým procesem úspěšně provede a vybere vítěze, který vyhovuje nastaveným kritériím a zejména je v souladu se zákonem. Čtěte více

Prodej použitého softwaru se vám vyplatí

24. 9. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Slyšeli jste o možnosti výkupu již použitých multilicencí pro firemní účely za zlomek původní ceny? Pokud ne, je tento rozhovor určen právě vám. Nejde o nic nelegálního, ba naopak díky spolupráci se společností SoftwarePro, která se výkupem a následným prodejem druhotných licencí v Česku a na Slovensku zabývá, je možné firmám ušetřit nemalé finanční prostředky. O tom a mnohém dalším jsme si popovídali s Patrikem Sodomou, českým CEO společnosti SoftwarePro. Čtěte více

Trvalé vs. předplatné licence

1. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SoftwarePro)
Softwarové firmy už dávno neprodávají své aplikace pouze formou trvalých licencí. Čím dál tím více využívají i model předplatného. Díky němu získávají v pravidelných platbách přísun financí, který nahrazuje jednorázový nákup licence. Podívejme se na výhody jednoho či druhého modelu a komu se vyplatí. Čtěte více

Příležitost ve zdravotnictví? PC po expiraci

27. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SoftwarePro)
Zdravotnictví čelí řadě problémů. Trápí ho nejen stárnutí populace, zvyšování požadavků na lékařskou péči a nedostatek pracovníků, ale také značně podfinancované investice do vybavení, a to včetně moderních přístrojů nebo počítačů. Právě v počítačovém vybavení tiká časovaná bomba, kterou mohou odpálit hackeři. Čtěte více