Software OneSoft chce v ČR rozšířit trend práce z domova
Software OneSoft Connect od českých tvůrců vznikl v roce 2014 jako startup v sanfranciském akcelerátoru Founders Space, který patří mezi deset nejprestižnějších akcelerátorů v Silicon Valley. Za krátkou chvíli si platforma získala zákazníky v 80 zemích světa. Na konci roku 2015 byl OneSoft Connect zařazen časopisem CIO Review Silicon Valley do žebříčku „20 Most Promising Enterprise Asset Management Solution Providers 2016“. Poslední tři čtvrtletí jej Gartner GetApp zařazuje mezi „Top 25 Category Leaders“ v oblasti Business Management Software. Po úspěšném startu v zámoří a získání know-how v oblasti vývoje softwaru pro vzdálenou spolupráci v týmu chce OneSoft více oslovit také české zákazníky. Stavět chce na zkušenostech ze zámoří a pomoci v Česku v rozvoji moderního trendu práce z domova.
„Díky rozvoji technologií je dnes vzdálená spolupráce v týmu stále snazší. Možnost práce z domova patří v zámoří mezi vyhledávané benefity mezi uchazeči o zaměstnání. Mezi zaměstnavateli je tato možnost ceněna, jako alternativa k běžné spolupráci „z kanceláře“. U nás se firmy k práci z domova stále staví spíše negativně – částečně také díky nutnosti zavádění složitého a často drahého softwaru. Toto chceme změnit a nabídnout naši osvědčenou platformu i českým firmám,“ řekl David Melichar, zakladatel OneSoft.
OneSoft Connect je flexibilní softwarová stavebnice pro týmovou spolupráci a tvorbu evidencí. Primárně je určena pro řízení práce týmu na pracovních úkolech.
Hlavními benefity jsou:
- přístup odkudkoliv;
- stačí klasický webový prohlížeč;
- 100% datová bezpečnost;
- snadná a rychlá implementace;
- intuitivní ovládání bez nákladů na školení zaměstnanců;
- škálovatelnost – vhodné pro malé týmy i velké korporace;
- jednoduché licenční podmínky;
- napojitelnost na existující podnikové systémy.
OneSoft Connect míří na globální trh podnikového softwaru a cloudových řešení, jež trvale roste. Podle údajů společností Gartner, KPMG a Forrester Research má nyní velikost zhruba 80 miliard USD (2 000 miliard korun) a jeho růst dosahuje zhruba 25 %. Inovace se přesouvá do cloudových řešení. Většina výdajů v následujících letech půjde do modernizace, rozšiřování a také do náhrady starých řešení, a to nástroji na bázi cloudu poskytovaných jako SaaS (Software-as-a-Service). Předpokládá se, že do budoucna poměr těchto řešení (cloud-based SaaS) vzroste ze současných 15 % až na 60 %. Gartner předpokládá, že trh dosáhne v roce 2019 velikosti 201 miliard USD.