Servery značky ASUS: Bohaté možnosti konfigurace a kvalitní podpora
Výhody serverů ASUS
Společnost ASUS má s návrhem a výrobou serverové infrastruktury bohaté zkušenosti, a její zákazníci tak mohou těžit z celé řady benefitů. Mezi ty nejdůležitější patří:
Vlastní návrh: Společnost má interní výzkumný a vývojový tým, který se věnuje vývoji a výrobě serverů. ASUS zde zaměstnává prvotřídní inženýry zabývající se návrhem hardwaru i softwaru, tepelnou technikou a testováním a mnoha dalšími aspekty datacentrového hardwaru.
Široké možnosti přizpůsobení: Díky svému technologickému i personálnímu zázemí může společnost reagovat na požadavky zákazníků a servery rychle jejich individuálním potřebám.
Důraz na TCO: ASUS se soustředí na maximální možné snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO) prostřednictvím ekologicky udržitelnějších a výkonnějších návrhů.
O správném přístupu v této oblasti svědčí skutečnost, že servery ASUS drží více než 1 900 světových rekordů a prvenství a pravidelně se řadí na čelní pozice v klíčových globálních hodnoceních z hlediska výkonu, energetické efektivity i ekologie. V mnoha ohledech vyčnívají například datová centra Taiwania 1, 2 a 3, ve kterých jsou nasazeny nejvýkonnější servery, které má ASUS aktuálně k dispozici.
Za vyzdvižení stojí, že ASUS tyto servery sám navrhl a dodal k nim kompletní infrastrukturu. „AI superpočítač“ Taiwania 2 se díky tomu dostal na 20. místo na žebříčku nejvýkonnějších serverů a na desátou příčku na seznamu „nejzelenějších“ serverů.
Klíčové funkce a vlastnosti serverů ASUS
Servery společnosti ASUS se mohou pochlubit širokou škálou unikátních funkcí a vlastností, které dále posunují jejich možnosti. Zmínit můžeme např.:
ASUS Performance Boost: Sada technologií pro zvýšení výpočetního výkonu zahrnuje funkce jako Core Optimizer (maximalizuje frekvenci procesoru ve vícejádrových operacích a zabraňuje propadům latence), Engine Boost (automaticky akceleruje napájení díky inovativnímu způsobu práce s napětím a zvyšuje celkový výkon serveru) nebo Workload Presets (zlepšuje výkon a efektivitu serverů díky předkonfigurovaným profilům systému BIOS založeným na konkrétní pracovní zátěži).
ASUS Thermal Radar 2.0: Díky vysokému počtu senzorů (až 56) a inteligentnímu přizpůsobení činnosti aktivních chladičů servery rychle reagují na aktuální zátěž, což pomáhá snižovat spotřebu a redukovat TCO.
ASUS Power Balancer: Funkce jako automatický monitoring, automatické přizpůsobení frekvence nebo optimalizace pro maximální energetickou efektivitu mohou snížit spotřebu až o 31 wattů na jeden serverový nód.
To samozřejmě není vše, pokračovat bychom mohli podporou ASMB 11, možností nasazení OCP 3.0 (až 200 Gbps), maximální snahou o co nejefektivnější management kabelů či co nejsnazší přístup do serveru bez nutnosti používat jakékoli nástroje nebo plně výsuvné rail kity.
Produktové portfolio
Značka ASUS nabízí široké portfolio všestranných, škálovatelných serverových systémů určených pro různé typy pracovních zátěží.
Základ nabídky tvoří následující produktové série:
řada RS (rackové 1U/2U servery pro všeobecné využití, které se vyznačují vysokou flexibilitou a škálovatelností a jsou vhodné pro širokou škálu aplikací. Dostupné jsou v jedno- i dvousocketovém provedení a s procesory AMD i Intel, některé modely umožňují také osazení GPU);
řada ESC (rackové servery speciálně navržené pro osazení GPU karet a vhodné pro náročné pracovní zátěže typu HPC nebo AI, a to včetně trénování, ladění, inference a generování výstupů umělé inteligence. Vybrané modely umožňují osazení čtyřmi až osmi grafickými kartami);
řada EG (průmyslové rackové servery se zkráceným provedením pro prostředí edge computingu a 5G).
Portfolio společnosti ASUS zahrnuje i další prvky včetně storage serverů (VS320D-RS12 nebo VS320D-RS26) či serverových základních desek (K14PA-U12 pro servery AMD Genoa nebo S14NA-U12 pro CPU z rodiny AMD Siena).
Serverový software
Kromě hardwaru výrobce nabízí také vlastní software Asus Control Center určený pro kompletní správu zařízení od serverů až po AIoT. Software nabízí kompletní přehled spotřeby, historii informací z teplotních senzorů, updaty systému BIOS, nastavení, monitorování GPU nebo zabezpečení.
Software Asus Control Center je vhodný pro různé typy zákazníků (od SMB přes enterprise až po provozovatele datových center), může běžet na platformách Windows i Linux a pro svou činnost nevyžaduje nasazení agentů.
Další informace získáte na stránkách https://servers.asus.com/.
Servery má ve společnosti ASUS na starost produktový manažer Michael Čákora, kterého můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 731 502 742 nebo e-mailu michael_cakora@asus.com.