Profinit a Digital Transformation
Konferenci zahájil Tomáš Pavlík, CEO společnost Profinit slovy: „Strategie potřebuje podporu celé společnosti, zejména jejího vedení.“ Po něm dostal slovo Branislav Vujovič, prezident NFG, který sdělil základní rozdíl mezi kamenným a internetovým obchodem: „Když si jdete koupit knihu do běžného knihkupectví, prohlížíte si a kupujete objekt, který držíte v ruce. Když si však jdete koupit knihu na internetu, už neprohlížíte knihu, ale získáváte informace o knize. A to je také základní rozdíl, o kterém dnes bude řeč.
Dále konference pokračovala tématy Jak efektivně pracovat s online kanály, Jak zásadně digitalizace mění obchod, Jak nechybovat při digitální transformaci, Jak zvýšit ziskovost o 25 % apod. Na konferenci hovořili zejména zákazníci společnosti Profinit, ať už šlo o banky z regionu, kde jednotliví spolupracující partneři NFG působí a pomáhají si při nasazování řešení. Například Andrea Borčinová.
Head of E-Business, VÚB na Slovensku, měla přednášku na témata důležitost moderního multikanálového prostředí, jak jednoduchá či složitá je transformace velkého podniku, jaké typy problémů vás mohou na podobné cestě čekat, jak důležité je sladit podnikovou strategii a KPI jednotlivých zaměstnanců či oddělení se světem multikanálů, jaká nebezpečí na vás mohou číhat v podobě zastaralých pravidel a nařízení, přičemž vše bylo dokumentováno na reálném projektu modernizace multikanálového prostředí ve VÚB na Slovensku. Petr Dvořák ze společnosti Inmite hovořil o internetu věcí, a přednášku ze státní správy měla Kateřina Černá, tajemnice úřadu, Praha 13, která přednesla důležité informace o strategii Digitální Česko, o čem je eGovernment, jaké typy digitálních služeb vznikají a je možné je využít, co by měl každý vědět o základních registrech, datových schránkách, službě Czech Point a dalších, jaké jsou dosud nejlepší příklady využití či rozšíření služeb, které nabízí eGovernment, jaká je dosavadní zkušenost s probíhající digitální transformací veřejné infrastruktury, jaké jsou hlavní obtíže digitální transformace v tak rozsáhlém a heterogenním prostředí apod.
Členové New Frontier Group působí samostatně ve více zemích Evropy a Severní Ameriky – XAPT v USA a Kanadě, Grepton v Maďarsku, New Frontier Slovakia na Slovensku, Profinit v České republice, Smartupz v Polsku, SAGA v adriatických zemích, New Frontier Holding a NFS3 v Rakousku a Romsys v Rumunsku.