Organizace nejsou připraveny na kybernetické útoky 5. generace
„Vidíme novou generaci kyberútoků, které využívají technologie, původně vyvinuté za podpory některých států. Tyto útoky 5. generace jsou multivektorové, rychle se šíří a útočí po celém světě,“ uvedl Daniel Šafář, Country Manager CZR, Check Point Software Technologies. „Přesto 77 % manažerů informační bezpečnosti vyjádřilo obavy, že jejich organizace nejsou dostatečně vybavené, aby zastavily moderní útoky, a převážná většina bezpečnostních infrastruktur organizací je žalostně zastaralá. Zpráva 2018 Security Report nabízí informace, poznatky, řešení a doporučení, jak těmto útokům předcházet.“
Ve snaze odhalit ještě více informací o prostředí moderních hrozeb provedl Check Point průzkum mezi 443 IT a bezpečnostními odborníky z celého světa, aby zjistil, jakým výzvám čelí při ochraně proti útokům 5. generace. Výsledky průzkumu potvrdily zjištění ze zprávy Security Report. Většina organizací je v oblasti zabezpečení pozadu deset let a přinejmenším dvě generace za současnými hrozbami 5. generace.
„Report poskytuje jasný přehled o současném stavu hrozeb. A bohužel kyberútoky 5. generace jsou stále běžnější,“ dodal Doug Cahill, ředitel skupiny a kyberbezpečnostní analytik ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Žádná veřejná nebo soukromá organizace není imunní. Nemocnice, městské úřady a globální korporace jsou v ohrožení, přesto 97 % všech organizací není vybaveno řešeními na ochranu před těmito megaútoky 5. generace. A to je potřeba změnit.“
Check Point jako lídr v oblasti kyberbezpečnosti přináší report ve snaze pomoci organizacím pochopit 5. generaci kyberhrozeb a jak se proti těmto útokům chránit.
Kompletní zprávu Check Point 2018 Security Report najdete zde.