Obchodní lídři napříč Evropou považují zavedení regulací za odrazový můstek ke změně

4. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ricoh)
Většina obchodních lídrů napříč Evropou považuje zavedení vládních a průmyslových regulací za cestu ke změně. Nicméně do jaké míry je úspěch poháněn vnějšími faktory nebo společností samotnou?

Svět se neustále mění. Nikdo neví, co se stane příští rok, příští týden nebo dokonce zítra. To znamená, že organizace potřebují pro svůj posun volný prostor. Vyvíjet se. Stát se něčím jiným v závislosti na jejich současných potřebách.

Nová studie společnosti Ricoh, založená na průzkumu mezi 2 550 obchodními lídry z 24 zemí včetně České republiky a Slovenska, dokazuje posun od tradičního způsobu smýšlení, že regulace neznamenají pouze překážky a bariéry. Více jak polovina respondentů (52 %) vidí zavedení regulací jako pomocný prostředek v digitální éře - tento názor sdílí dalších 55 % dotazovaných, kteří považují nařízení o ochraně soukromí, např. GDPR, za základ pro dosažení úspěchu organizace.

Nejde pouze o vlády a průmysl, které mají pozitivní vliv. Podobná část respondentů (56 %) vidí soulad s environmentálními nařízení, jako je Pařížská dohoda, jako cestu k pokroku. Kromě toho 67% lídrů chce investovat do chytrých technologií, které jsou šetrné k životnímu prostředí, což svědčí o rostoucím uvědomění si, jak lidé, planeta a zisky společností nabývají více výhod z environmentálně zaměřených obchodních praktik.

Z výzkumu rovněž vyplývá, že 82 % respondentů investuje do technologií v širším slova smyslu, jako do podpůrného prostředku, přičemž 66 % z nich považuje tempo technologických změn za klíčovou příležitost a nikoli za výzvu. Téměř tolik dotazovaných (63%) věří, že technologie jsou rozhodující pro jejich fungování společnosti v souladu s předpisy, což potvrzuje myšlenku, že dlouhodobě vnímané překážky se rychle stávají příležitostmi.

David Mills, generální ředitel společnosti Ricoh Europe, doplnil: „Dnešní obchodní lídři nesou odpovědnost jako nikdy předtím a čelí neustále se měnícímu životnímu prostředím. Dobrou zprávou je, že si uvědomují výhody budování svého podnikání s ohledem na bezpečnost, soukromí a životní prostředí. Využíváním technologií mohou vedoucí pracovníci dosáhnout toho, že dodržování zákonů a nařízení nebude překážkou, ale naopak se stane silnou stránkou v jejich organizaci. V současnosti lze vidět podstatné výhody využívání chytrých technologií ve zvyšování produktivity, pomoci při řešení problémů či snížení zatížení každodenními úkoly.“

Štítky: 

Podobné články

Geetoo Holding přebírá společnost Data Force

25. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Geetoo Holding)
Technologická skupina Geetoo Holding investující do IT, dosáhla dohody se zakladateli společnosti Data Force, významného poskytovatele služeb v oblasti ukládání, zálohování, archivace a virtualizace dat, ale také IT správy, automatizace, monitoringu a kontejnerizace. Čtěte více

Značka TrueCam končí, přechází pod LAMAX

22. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: LAMAX)
Oblíbené autokamery TrueCam přechází pod značku LAMAX. Ta bude dál pokračovat v jejich vývoji, kdy zúročí své bohaté zkušenosti s výrobou spotřební elektroniky. Čtěte více

Nový Red Hat OpenShift AI zvyšuje škálovatelnost a přizpůsobivost umělé inteligence

21. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Nejnovější verze platformy Red Hat OpenShift AI pro umělou inteligenci a strojové učení umožňuje podnikům ve velkém rozsahu vytvářet a poskytovat aplikace s podporou AI v hybridním cloudu. Platforma Red Hat OpenShift AI 2.15 je navržena tak, aby poskytovala větší flexibilitu i možnosti ladění a sledování, což pomáhá urychlit inovace a zajistit provozní konzistenci AI/ML. Čtěte více

QNAP přislíbil dlouhodobou podporu operačních systémů QTS 5.2 a QuTS hero h5.2

20. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP potvrdila svůj závazek v oblasti spolehlivosti produktů a spokojenosti zákazníků a oznámila dlouhodobou podporu (Long-Term Support, LTS) pro své operační systémy QTS 5.2 a QuTS hero h5.2. Čtěte více