Nový ESET Enterprise Inspector zefektivní práci a zpřesní analýzu incidentů

17. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní společnost ESET vydala novou verzi firemního řešení ESET Enterprise Inspector (EEI). Nové funkce umožní administrátorům lepší vhled do dění v síti a umožní jim rychleji reagovat na případné nestandardní procesy.

EEI je sofistikovaný nástroj pro detekci a řešení neobvyklého chování a narušení zabezpečení koncových bodů. Program v reálném čase monitoruje a vyhodnocuje všechny činnosti, které se na koncových bodech odehrávají. V případě potřeby umožňuje správcům okamžitě identifikovat podezřelé chování, bezprostředně jednat a následně provést forenzní analýzy incidentů.

Podpora MacOS i 2FA

Poslední verze (1.4) přináší několik novinek pro zvýšení úrovně zabezpečení firmy. EEI nově podporuje kromě operačního systému Windows také MacOS a umožňuje propojit monitoring EEI pomocí API s dalšími bezpečnostními nástroji, které firmy již využívají. Stávající verze umožňuje nastavit citlivost pravidel či zpětné nalezení potenciální hrozby. EEI komunikuje s dalšími programy ESET a vytváří tak komplexní obranný mechanismus proti pokročilým perzistentním hrozbám.

Nové funkce jsou navržené s ohledem na práci administrátorů. Ti mohou přímo z konzole EEI spustit PowerShell na konkrétním zařízení a například provést rozsáhlejší analýzu nad rámec běžných funkcí, aniž by tím narušili práci daného uživatele. Tento proces umožní velmi precizní vyšetření určitého incidentu. Jedním kliknutím lze odpojit a izolovat infikované zařízení, a podobně rychle také zařízení připojit zpět do firemní sítě.

Ve verzi 1.4 je možné přidávat štítky (tagy), které umožní filtrovat počítače, upozornění, výjimky, procesy či skripty. V neposlední řadě může správce přihlašovací proces zabezpečit pomocí dvoufaktorové autentizace.

„Zdaleka ne všechny firmy si mohou dovolit najmout experty, kteří se budou věnovat jen identifikaci podezřelého chování v síti. Díky řešení ESET Enterprise Inspector mohou jejich IT administrátoři nastavit automatizované řešení konkrétního procesu a ušetřit si tak spoustu manuální práce i času,“ popsal Martin Skýpala, produktový manažer české pobočky ESETu. „Všechny detekce jsou propojené s infomační databází MITRE. Administrátor má tak k dispozici informace o dané hrozbě nashromážděné z většiny antivirových laboratoří světa.“

Štítky: 

Podobné články

Petr Mojžíš, Security Architect ve společnosti ANECT

Co je bezpečnostní hardening a jak na něj?

22. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Při koupi nového zařízení, softwaru nebo cloudové služby očekáváte, že budou standardně zabezpečené. Bohužel však platí opak. Abyste dosáhli maximální úrovně zabezpečení, musíte vše, co zavádíte, krok za krokem konfigurovat tak, aby to odpovídalo vašemu prostředí. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více