Nový ESET Enterprise Inspector zefektivní práci a zpřesní analýzu incidentů

17. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní společnost ESET vydala novou verzi firemního řešení ESET Enterprise Inspector (EEI). Nové funkce umožní administrátorům lepší vhled do dění v síti a umožní jim rychleji reagovat na případné nestandardní procesy.

EEI je sofistikovaný nástroj pro detekci a řešení neobvyklého chování a narušení zabezpečení koncových bodů. Program v reálném čase monitoruje a vyhodnocuje všechny činnosti, které se na koncových bodech odehrávají. V případě potřeby umožňuje správcům okamžitě identifikovat podezřelé chování, bezprostředně jednat a následně provést forenzní analýzy incidentů.

Podpora MacOS i 2FA

Poslední verze (1.4) přináší několik novinek pro zvýšení úrovně zabezpečení firmy. EEI nově podporuje kromě operačního systému Windows také MacOS a umožňuje propojit monitoring EEI pomocí API s dalšími bezpečnostními nástroji, které firmy již využívají. Stávající verze umožňuje nastavit citlivost pravidel či zpětné nalezení potenciální hrozby. EEI komunikuje s dalšími programy ESET a vytváří tak komplexní obranný mechanismus proti pokročilým perzistentním hrozbám.

Nové funkce jsou navržené s ohledem na práci administrátorů. Ti mohou přímo z konzole EEI spustit PowerShell na konkrétním zařízení a například provést rozsáhlejší analýzu nad rámec běžných funkcí, aniž by tím narušili práci daného uživatele. Tento proces umožní velmi precizní vyšetření určitého incidentu. Jedním kliknutím lze odpojit a izolovat infikované zařízení, a podobně rychle také zařízení připojit zpět do firemní sítě.

Ve verzi 1.4 je možné přidávat štítky (tagy), které umožní filtrovat počítače, upozornění, výjimky, procesy či skripty. V neposlední řadě může správce přihlašovací proces zabezpečit pomocí dvoufaktorové autentizace.

„Zdaleka ne všechny firmy si mohou dovolit najmout experty, kteří se budou věnovat jen identifikaci podezřelého chování v síti. Díky řešení ESET Enterprise Inspector mohou jejich IT administrátoři nastavit automatizované řešení konkrétního procesu a ušetřit si tak spoustu manuální práce i času,“ popsal Martin Skýpala, produktový manažer české pobočky ESETu. „Všechny detekce jsou propojené s infomační databází MITRE. Administrátor má tak k dispozici informace o dané hrozbě nashromážděné z většiny antivirových laboratoří světa.“

Štítky: 

Podobné články

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více