Nový Acronis True Image 2021 k zálohování přidává ochranu proti malwaru

21. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze populárního zálohovacího nástroje pro domácí uživatele integruje pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti s osobním zálohováním, čímž vytváří ucelené řešení kybernetické ochrany. Začleněním ochrany proti malwaru, antivirového skenování, filtrování webových stránek a ochrany videokonferencí tak vzniká opět o něco komplexnější nástroj při zachování jednoduchého a intuitivního ovládání.

Acronis True Image 2021 přichází na trh v době pokračující epidemie COVID-19, jež ukázala mezery dosavadních řešení a strategií. Zabezpečení zařízení pracovníků na dálku nebylo nikdy důležitější – zejména v situaci, kdy dle jednoho z průzkumů 47 % z nich nedostalo jasné pokyny, jak pracovat bezpečně z domu.

„Vedle hrozby náhodného smazání či hardwarového selhání jsou domácí počítače pod rostoucími útoky chytrých hackerů. V důsledku aktuální situace FBI registruje 400% nárůst kybernetických incidentů, protože útočníci vědí, že domácí systémy nejsou tak chráněny jako ty v kancelářích,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a ředitel společnosti Acronis. „Zálohování bez kybernetické bezpečnosti je dnes nedostačující stejně jako kybernetická bezpečnost bez zálohování. Acronis True Image 2021 poskytuje snadný, účinný a bezpečný způsob kybernetické ochrany do současné doby.“

Samostatná zálohovací řešení jsou zastaralá

Se závislostí na moderních zařízeních typu počítačů, chytrých telefonů a tabletů mají data stále vyšší hodnotu. Hackeři vyvíjejí sofistikovanější techniky k jejich napadení, což je jeden z důvodů, proč AV-Test registruje více než 350 000 malwarových hrozeb každý den.

Protože zálohovací software a zálohované soubory jsou častými cíli útoků, aby znemožnili případnou obnovu, samotné zálohovací řešení již nestačí. Podobně konvenční řešení kybernetické bezpečnosti neposkytují ochranu dat a jejich obnovu po úspěšném útoku. A spoléhat se na několik různých nespolupracujících řešení znamená bezpečnostní mezery, vyšší náklady a komplikovanou správu.

Jako integrované řešení Acronis True Image 2021 tuto mezeru vyplňuje, zefektivňuje, zjednodušuje a zpřístupňuje ochranu a zabezpečení. Uživatelé mají díky tomu k dispozici autentická, nezměněná data bez jakéhokoliv škodlivé kódu, jež mohou použít k bezpečnému zálohování. Dokáží proaktivně zastavit jakékoliv malwarové útoky a rychle obnovit zasažené soubory. Zjednodušují správu svého zabezpečení a zálohování s pomocí integrovaného, intuitivního rozhraní.

Integrace znamená špičkovou kybernetickou ochranu

V posledních několika letech byl Acronis True Image jediným řešením pro osobní zálohování se zabudovanou ochranou proti ransomwaru a blokování proti cryptojackingu, které využívalo umělé inteligence a behaviorální heuristiky k zastavení útoků v reálném čase, přičemž automaticky obnovovalo zasažené soubory.

S uvedením verze 2021 byly tyto funkčnosti rozšířeny o pokročilou antimalwarovou technologii, která je nyní také součástí cloudové nabídky Acronis Cyber Protect Cloud. Tato nová generace ochrany proti malwaru byla testována nezávislými laboratořemi  Virus Bulletin a AV-Test jako řešení se 100 % účinností a nulovými falešnými pozitivy.

Acronis True Image 2021 přináší:

  • ochranu v reálném čase s podporou umělé inteligence zastavující veškerý malware včetně zero-day útoků;
  • antivirové skenování celého systému či rizikových souborů;
  • filtrování webu automaticky blokující uživatele Windows od nakažených stránek;
  • ochranu videokonferenčních aplikací jako Zoom, Cisco Webex a Microsoft Teams;
  • kompletní detekci založenou na behaviorální analýze a signaturních analytických jádrech
  • seznam objektů v karanténě a seznam výjimek umožňující uživatelům automaticky izolovat potenciální hrozby a nechat schválené programy pracovat bez přerušení.

Více informací o Acronis True Image 2021 včetně ceníku je k dispozici zde.

Video : 

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více