Nasazení tabletů zvyšuje produktivitu práce

19. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Průzkum společnosti Panasonic ukázal, že použití tabletů ve firmách může výrazně zvýšit produktivitu práce. Podstatné zvýšení produktivity v průzkumu uvedlo celých 70 % zaměstnanců.

Napříč Evropou nákupčí tabletů v Turecku (80 %), Rusku (79 %), Itálii (77 %) a Španělsku (74 %) byli přesvědčeni, že tablety pro zaměstnance zvyšují produktivitu.

V průměru zaměstnanci odhadují, že produktivita pracovníků používajících tablety vzrostla o 33 %. Největší nárůst produktivity byl vykázán nákupčími ve Spojeném království (44 %), Turecku (42 %) a Polsku (43 %) – vysoko nad celkovým průměrem zvýšení produktivity (33 %).

Nejvíc dle průzkumu z nasazení tabletů těží výrobní odvětví – zvýšení produktivity uvedlo 77 % nákupčích. Z oblasti telekomunikačních společností a společností veřejných služeb hlásí zvýšení produktivity 74 % dotázaných, 72 % v maloobchodě a velkoobchodě a 71 % ve finančních službách.

Je zajímavé, že uživatelé tabletů si byli nárůstem produktivity jisti méně – 41 % si myslí, že práce s tabletem zvýšila jejich produktivitu a odhadují zvýšení produktivity v průměru na 30 %.

Jsou tablety nepostradatelný pracovní nástroj?

Tablety se používají také pro mnoho specializovaných prací. Pětina (20 %) uživatelů připojuje k tabletům skenery, tiskárny a kamery přes USB nebo sériové porty. Pro práci s GIS informacemi použilo tablety 18 % dotázaných, jako čtečku čárových kódů 13 % dotázaných, pro přijímání plateb od zákazníků a monitorování logistiky 10 %, pro rozpoznání podpisu 8 % a pro ověřování čipových karet a skenování RFID a NFC 8 %.

Odvětví, ve kterých se nejvíce prosazuje specializované využití tabletů, jsou přeprava, distribuce, telekomunikace a veřejné služby.

Výzkum také identifikoval trend, který ukazuje, že země s nejvyšším nárůstem produktivity (Itálie, Španělsko, Rusko a Turecko) byly také zeměmi, kde se tablety nejvíce používají specializovanými uživateli.

Prostor pro zlepšení

Bez ohledu na zvýšení produktivity uživatelé hlásí, že stále existuje prostor pro zlepšení pomocí využití tabletů - 68 % uživatelů není zcela spokojeno s výkonem jejich tabletů při podpoře jejich aktivit.

Podle odvětví, 12 % uživatelů tabletů v přepravě, cestování a distribuci říká, že nejsou spokojeni se svým zařízením, 5 % v telekomunikacích a veřejných službách a 4 % ve státní správě a neziskových organizacích.

Ti, kteří používají tablety pro specializované aktivity, byli až dvakrát více nespokojeni s designem a funkcionalitou jejich zařízení – 65 % ve srovnání s 33 %.

Navíc 86 % nákupčích tabletů uvádí, že uživatelé měli problémy se zařízeními v posledních dvou letech a 77 % uvádí, že problémy byly způsobeny špatným designem a funkcionalitou.

Nejčastějšími příčinami byly příliš krátká výdrž baterie (37 %), snadné poškození (17 %), nepoužitelnost při slunečním svitu (17 %) a nedostatek komunikačních rozhraní (15 %).

Pět hlavních kritérií pro profesionální tablet

Pět hlavních kritérií, které používají nákupčí pracovních tabletů, jsou funkcionalita (69 %), cena (57 %), snadnost použití (54 %), kompatibilita s operačními systémy ostatních počítačů (53 %) a odolnost vůči poškození (51 %). Uživatelé tabletů také stanovili pět hlavních kritérií, kdy nejdůležitějším se stala funkcionalita (76 %) a snadnost použití (65 %).

Studie byla zpracována pro společnost Panasonic a obsahuje kvantitativní výzkum napříč Evropou mezi nákupčími a uživateli tabletů ve společnostech s více než 50 zaměstnanci. Bylo shromážděno 2 362 rozhovorů, které byly rozděleny mezi uživatele (49 %) a nákupčí tabletů (51 %). V každé zemi bylo zpovídáno nejméně 125 uživatelů a 125 nákupčích.

Štítky: 
Průzkumy, Tablety, Panasonic

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Celosvětové tržby z prodeje serverů ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 vzrostly o 91 %

24. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle studie společnosti IDC dosáhl trh se servery v posledním čtvrtletí roku 2024 rekordních tržeb ve výši 77,3 miliardy dolarů. Sledované období vykázalo druhé nejvyšší tempo růstu od roku 2019. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Podnikové výdaje na IoT v regionu EMEA dosáhnou průměrného pětiletého růstu o 11 %

10. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Nejnovější prognóza firemních výdajů na internet věcí v Evropě, na Středním východě a v Africe společnosti IDC počítá v letech 2023-2028 s průměrným složeným ročním růstem (CAGR) na úrovni 11 procent. Čtěte více