Microsoft CSP: Partnerství, bez něhož se neobejdete

17. 10. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Cloudová řešení stále častěji nahrazují tradiční infrastrukturu. Organizace a firmy kráčejí vstříc digitální transformaci svých podnikových procesů a vy můžete být u toho! Možnost poskytovat cloudové služby koncovým zákazníkům představuje obrovskou příležitost a Microsoft, jedna z nejdůležitějších technologických společností, vám umožňuje vstoupit do této nesmírně atraktivní sféry velice jednoduše.

Přidání cloudových služeb do portfolia poskytovatele řízených služeb (MSP) či resellera s přidanou hodnotou (VAR), kteří jsou zvyklí pracovat s tradičnější klientskou infrastrukturou, je zásadní změnou. Nicméně právě tento „přechod“ program Microsoft Cloud Solution Provider (CSP) usnadňuje natolik, že se o něj musí zajímat každý, kdo se hodlá udržet na trhu.

Co je program Microsoft CSP?

Program Cloud Solution Provider založila společnost Microsoft v roce 2015, aby pomohla velkým i malým partnerům držet krok s rychle rostoucí poptávkou po cloudových službách (a profitovat z ní). Prostřednictvím programu CSP mohou partneři prodávat a podporovat předplatné služeb společnosti Microsoft a nabízet svým zákazníkům kompletní cloudová řešení prakticky od A do Z.

Co dělají CSP partneři?

Partneři CSP mohou nejen prodávat a implementovat cloudová řešení společnosti Microsoft, jako jsou Azure, Office 365 a Dynamics 365, ale mohou být se svými klienty po celou dobu životního cyklu služby. To zahrnuje nabídku služeb podpory a fakturace, což umožňuje budovat a udržovat pevnější vztahy se zákazníky, a to je pro úspěšný a udržitelný byznys zcela klíčové.

Správa celého životního cyklu zákazníka také umožňuje partnerům CSP získávat nové zdroje příjmů, přičemž partnery nic a nikdo neomezuje v tom stanovit si ceny a ziskové marže pro další prodej. Program umožňuje partnerům spojovat a prodávat vedle cloudových řešení společnosti Microsoft také své vlastní produkty a služby.

Pro koho je CSP určen?

Program je otevřen všem partnerům společnosti Microsoft bez ohledu na jejich velikost, umístění nebo úroveň kompetencí. I když partner nemá žádné předchozí zkušenosti s poskytováním cloudových řešení, CSP mu pomůže začít.

Díky dvěma typům členství v závislosti na aktuální situaci partnerů mohou program CSP využívat jak ti, kteří jsou na cloudový trh připraveni, tak i ti, kteří v současné době nemají zavedenou infrastrukturu pro komplexní řízení vztahů se zákazníky.

Účastníci se mohou rozhodnout, zda se stanou přímým nebo nepřímým partnerem CSP, v závislosti na rozsahu a nastavení své současné praxe.

Které výhody CSP partnerům přináší?

Stát se CSP umožňuje partnerům kompletně obsluhovat své zákazníky; partneři se stávají pro své zákazníky poskytovateli IT řešení, spravují předplatné, obnovení a upgrady a podporují jejich digitální cestu od začátku až do konce.

Pro zákazníky nákup prostřednictvím partnera CSP na rozdíl od přímého kontaktu se společností Microsoft znamená, že mohou očekávat širší škálu možností nákupu, řešení na míru a přímou podporu.

Partneři CSP jsou pro své zákazníky prvním kontaktním místem pro všechny jejich potřeby a mohou jim nabízet žádané řešení od důvěryhodné a zavedené společnosti. Zároveň však mají možnost provozovat a řídit vlastní fakturační systémy a cykly, stanovovat své ceny, vytvářet jedinečné možnosti financování, nabízet integrovaná řešení a upsellovat další produkty.

Partneři CSP také často dostávají zkušební verze nových aplikací a softwaru, takže mohou být informováni o vývoji, který může ovlivnit jejich zákazníky, a seznámit se s aktualizacemi dříve, než budou všeobecně dostupné.

Vzhledem k tomu, že trh s cloudovými službami pokračuje a bude pokračovat v dalším růstu, nabízí program CSP partnerům možnost etablovat se jako důvěryhodný poskytovatel cloudových řešení. Díky podpoře ze strany zavedených distributorů i samotného Microsoftu mohou partneři rozvíjet své podnikání a získat náskok před konkurencí. A to často rozhoduje o úspěchu.

Podobné články

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Acronis představil integrovanou ochranu služeb Microsoft 365 pro MSP

7. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Acronis představil komplexní řešení ochrany prostředí Microsoft 365 pro poskytovatele řízených služeb. Díky platformě Acronis Ultimate 365 mohou MSP spravovat kybernetickou bezpečnost, zálohování a dodržování předpisů pomocí jediné, nativně integrované, multitenantní platformy, která pomáhá zvyšovat efektivitu, snižovat zátěž techniků, maximalizovat ziskovost a zjednodušovat správu zákazníků. Čtěte více

Atos uvedl na trh komplexní portfolio spravovaných bezpečnostních služeb v prostředí Google Cloudu

5. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos spustila komplexní portfolio spravovaných bezpečnostních služeb MSSP (Managed Security Services Provider) pro Google Cloud. Získala rovněž specializaci Google Cloud Security, která je součástí programu Google Cloud Partner Advantage, a která potvrzuje její odbornost v oblasti bezpečnosti. Čtěte více

Bezpečnostní dohledové centrum T-Mobilu a rok 2024: Nárůst kybernetických hrozeb o 36 %

25. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Nárůst v počtu zachycených kybernetických hrozeb, kratší reakční doba a nové technologie – takový byl rok 2024 pro Security Operations Center (SOC) společnosti T-Mobile. V roce 2024 zpracovalo přes 30 000 bezpečnostních událostí, což představuje průměrně 82 incidentů denně. Oproti roku 2023 jde o 36% nárůst. Čtěte více