McAfee Deep Defender

20. 10. 2011. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: McAfee )
McAfee představilo řešení pro ochranu koncových bodů McAfee Deep Defender a rozšíření své platformy pro správu zabezpečení McAfee ePO Deep Command. Dokáže detekovat prakticky veškerý malware běžící v režimu jádra.

Tato bezprecedentní úroveň zabezpečení je umožněna technologií McAfee DeepSAFE, která funguje na úrovni mezi procesorem a operačním systémem. Dokáže proto ochránit mj. klíčový systémový software ve fyzické paměti a ovladače. Společnosti McAfee a Intel na této technologii úzce spolupracovaly a kombinují hardwarové a softwarové řešení bezpečnosti IT.

Výsledkem je hardwarová podpora zabezpečení, která by měla omezit hrozbu rootkitů a pokročilých útoků typu APT (advanced persistent threats). Druhá novinka, produkt McAfee ePO Deep Command, představuje rozšíření platformy pro správu zabezpečení McAfee ePolicy Orchestrator. Nabízí lepší škálovatelnost zabezpečení a jeho pomocí je možné vzdáleně přistupovat i k vypnutým počítačům. Tímto způsobem je ve firmách možné kombinovat „zelený“ přístup šetřící energii (programy pro správu napájení apod.) s plným zabezpečením.

Produkt McAfee Deep Defender navíc umožňuje

- Monitoring paměti a procesoru (CPU) v reálném čase.
- Detekci hrozeb zero day – k odhalení rootkitu není třeba mít o něm žádné předběžné informace.
- Ochranu před známými i neznámými hrozbami – McAfee Deep Defender je speciálně navržen tak, aby dokázal odhalit techniky pro skryté načtení škodlivého kódu do paměti. Otisky (vzorky) neznámého kódu zasílá do globální sítě McAfee Threat Intelligence a na základě její analýzy provede odpovídající akci (blokování, vyléčení, karanténa...).
- Centrální správu pomocí platformy McAfee ePolicy Orchestrator – pomocí této konzole již používané v rámci produktů McAfee mohou zákazníci získávat informace a reporty poskytující dokonalejší přehled i o skrytých hrozbách.