Kaspersky Security for Windows Server chrání proti kryptomalwaru

18. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Nová verze řešení byla speciálně vyvinuta pro korporátní servery a nabízí cenově výhodné, škálovatelné zabezpečení pro sdílená úložiště s minimálním dopadem na systémové zdroje.

Se vzrůstající složitostí korporátní IT infrastruktury narůstá i potřeba důvěryhodného vícevrsvrstvého zabezpečení podnikových serverů. Komplexní přístup k bezpečnosti se stává pro podniky stěžejním. Napadený soubor umístěný kdekoliv v síti se může rychle rozšířit a způsobit obrovskou škodu. Kryptomalware dokáže proniknout do systému a během okamžiku zašifrovat celou síť včetně zálohovaných dat. Takový zásah může zastavit veškeré firemní operace a znemožnit obnovení důležitých dat.

Řádné zabezpečení serveru pomáhá ochránit korporátní data a snižuje riziko proniknutí malwaru do zálohovaných souborů. Společnost Kaspersky Lab využila svých poznatků a díky aktuální verzi aplikace Kaspersky Security for Windows Server poskytuje svým zákazníkům zabezpečení proti nejnovějším hrozbám.

Řešení Kaspersky skenuje a identifikuje kybernetické hrozby v klíčových oblastech podnikových serverů a pomáhá posilovat oblasti operačního systému, které jsou nejvíce náchylné k napadení. Kontrola automatického spouštění aplikací, která je součástí Kaspersky Security for Windows Server, pomáhá ochránit podniky před neznámými a pokročilými hrozbami.  Ochranu řešení zlepšuje i díky nakonfigurovaným pravidlům pro povolení nebo zablokování automaticky spouštěných souborů, skriptů, instalačních balíčků nebo nahrávání programových modulů na server.

Kaspersky Security for Windows Server používá technologii Anti-Cryptor, která je založená na algoritmu patentovaném společností Kaspersky Lab. Ten používá behaviorální analýzu pro odhalení šifrované aktivity a k ochraně sdílených složek. Zamezuje, aby byly podniky odříznuty od svých dat a následně nuceny zaplatit výkupné za jejich zpřístupnění.

Další technologií, kterou řešení využívá, je blokování škodlivého hostitele. Pokud Real-Time File Protection nebo Anti-Cryptor odhalí nebezpečnou aktivitu, okamžitě omezí přístup ke sdíleným složkám na zabezpečeném serveru. Tím chrání soubory proti hrozbám třetích stran.

Štítky: 

Podobné články

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více