Kaspersky Lab spustila Security Intelligence Services

8. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab rozšířila své podnikové portfolio o služby Security Intelligence Services. Ty jsou určeny především pro zabezpečení operačních středisek, zaměstnance korporací a poskytovatele služeb. V Security Intelligence Services jsou k dispozici data o hrozbách, reporting zpravodajských informací, online a onsite školení a program zvýšení povědomí o bezpečnosti nebo specializované služby jako penetrační testování a posouzení zabezpečení aplikací.

Služby Security Intelligence Services se skládají ze tří hlavních součástí – analýzy bezpečnosti, školení a zpravodajství o hrozbách. Ty jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky korporací, vládních agentur, poskytovatelů internetového připojení, telekomunikačních společností a poskytovatelů bezpečnostních služeb.

Analýza bezpečnosti

Novinka v podobě analýzy bezpečnosti zahrnuje penetrační testování a posouzení zabezpečení aplikací. Služby umožní předvídat specifika kybernetického útoku ještě před tím, než se odehraje. Podporou těchto služeb se zabývá specializovaný tým analytiků Kaspersky Lab, který může otestovat zabezpečení podniku proti široké škále napadení.

Online a onsite školení kybernetické bezpečnosti

Podstatnou součástí Security Intelligence Services je také školení kybernetické bezpečnosti. Program uplatňuje techniky herních designů (gamifikace) a je založen na nejnovějších zpravodajských informačních službách v oblasti sociálního inženýrství a cílených útoků, čímž ztělesňuje princip prožitkového učení. Program určený zaměstnancům je možné vést i v češtině a během zkušebních testů už přinesl vynikající výsledky.

Školení kybernetické bezpečnosti určené pro IT a bezpečnostní specialisty obsahuje základy kybernetické bezpečnosti, kurz digitální forenziky, analýz malwaru a reverzního inženýrství. Tím splňuje požadavky podniků a poskytovatelů bezpečnostních služeb, stejně jako vládních orgánů a orgánů činných v trestním řízení. Školení poskytuje IT a bezpečnostním specialistům potřebné dovednosti a znalosti k identifikování kybernetických útoků a zmírnění jejich následků. Kaspersky Lab také sdílí své rozsáhlé bezpečností znalosti s ostatními profesionály v oboru IT bezpečnosti. Příkladem může být spolupráce se City of London Police a Interpolem.

Zpravodajské informace o hrozbách

Tato služba nabízí přístup k datům Kaspersky Lab skrze datové kanály pro informace o hrozbách a sledování botnetů. Datové kanály pro informace o hrozbách obsahují nejaktuálnější data o škodlivých programech a URL adresách, phishingových útocích a mobilních hrozbách. Navíc jsou kompatibilní s oblíbenými SIEM (Security Information and Event Management) řešeními třetích stran. Informace jsou dostupné také ve formě reportingu o hrozbách, který je připravován na míru na základě specifických aspektů prostředí hrozeb a zpráv o nejnovějších a nejsofistikovanějších hrozbách.

„Zaznamenali jsme výrazný posun směrem k adaptivní bezpečnostní strategii, a to zejména u korporací. Společnosti si uvědomují, že k prevenci hrozeb potřebují zpravodajství a nástroje, které jim pomohou rozeznat komplexní, cílené hrozby a zároveň minimalizují případné škody. Věříme, že sdílení našich odborných znalostí formou bezpečnostních služeb a řešení je tou správnou cestou k lepší ochraně. Služby Security Intelligence Services určené pro řešení klíčových, časově kritických podnikových bezpečnostních hrozeb jsou prvním milníkem naší nové podnikové strategie. Ta urychlí transformaci naší bezpečnostní expertízy do reálné ochrany našich zákazníků,“ řekl sVeniamin Levtsov, viceprezident pro oblast  Enterprise and Presales, Kaspersky Lab.

Více se o nových službách Security Intelligence Services dozvíte také zde

Štítky: 
Bezpečnost, Kaspersky

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více