Kaspersky Lab má program na posílení znalostí o kyberbezpečnosti

10. 6. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab představila sérii produktů Security Awareness Training, které mají za úkol posílit povědomí o firemní kyberbezpečnosti. Produkty učí zaměstnance rozpoznat kybernetické hrozby a předcházet jim a jsou určeny pro pracovníky na všech úrovních, od běžných až po seniorní manažery.

Průzkum ukázal, že pravděpodobnost využití vědomostí získaných díky počítačovému interaktivnímu tréninku Kaspersky Lab je v každodenní praxi více než 93 %. Množství problémů se zmenšilo až o 90 %.

Selhání lidského faktoru stojí za většinou kyberbezpečnostních problémů, včetně nejzávažnějších hrozeb, jakými jsou cílené útoky a napadení ransomwarem. Velké podniky průměrně zaplatí 551 000 USD (v přepočtu více než 13 116 000 Kč), aby napravily trhliny v jejich zabezpečení. U malých a středních podniků je to přibližně 38 000 USD (905 000 Kč). Hrozby způsobené selháním lidského faktoru jako například phishing, patří z hlediska finanční ztráty mezi top deset nejničivějších kyberbezpečnostních problémů. Společnosti, které využívají bezpečnostních školení, snížily nápor na IT pracovníky. Vzdělávací systém pomáhá ochránit korporátní data a snížit ztráty související s bezpečnostními nehodami.

Nabídka tréninkových programů se skládá ze tří hlavních produktů:

Simulace interaktivní ochrany (Kaspersky Interactive Protection Simulation) je navržená pro vrcholné manažery. Svádí profesionály z různých oblastí dohromady, aby si stanovili cíle, jak zabezpečit aktiva společnosti. Během krátkého, intenzivního a interaktivního školení se manažeři učí, jak se postavit k bezpečnostním problémům a jak efektivně spolupracovat s IT bezpečností a podnikovými divizemi. Díky tréninku také dokážou porozumět souvislostem mezi náklady na zabezpečení podniku a potenciální ztrátou zisků.

Kyberbezpečnostní trénink managementu pomocí her (CyberSafety Management Games Training) je navržen speciálně pro střední management. Snaží se manažery motivovat ke správě kyberbezpečnostního prostředí v jejich odděleních. Trénink, který byl navržen pro velké podniky, poskytuje základní znalost o aktuálních kybernetických hrozbách a učí, jak před nimi společnost ochránit. Program vysvětluje, proč by se management měl o bezpečnost zajímat, učí rozlišit mezi bezpečným a nebezpečným chováním a poskytuje praktické rady, co dělat a co ne.

Tréninková platforma pro zaměstnance (Employee Skills Training Platform) je navržena pro všechny řadové pracovníky. Počítačové lekce posuzují individuální kyberbezpečnostní znalosti a dovednosti. Trénink pomáhá porozumět základním paradigmatům korporátní bezpečnosti, včetně anti-phishingu, fyzické bezpečnosti, zabezpečení chytrých telefonů, ochrany dat, bezpečného vyhledávání, atd. Výsledky jsou měřeny pomocí specifických úkolů s možností rozšířené analytiky a reportingu. Díky partnerství mezi Kaspersky Lab a Wombat Security jsou tréninkové moduly dostupné celosvětově.

Bezpečnostní trénink je rozšířením služby Security Intelligence Services společnosti Kaspersky Lab, která obsahuje i možnost sdílení informací IT bezpečnostními experty, včetně reakcí na problémy apod.

Štítky: 
Bezpečnost, Kaspersky

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více