Kaspersky Lab má novou verzi řešení Kaspersky Endpoint Security for Business

16. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Vylepšená verze řešení Endpoint Security for Business využívá detekční technologie nové generace s dynamickým strojovým učením, poskytuje zvýšenou viditelnost všech komponent a granulární bezpečnostní prvky včetně správy zranitelností. Samozřejmostí je ochrana citlivých údajů a integrace s EDR.

Odborníci z Kaspersky Lab u řešení Endpoint Security for Business pokračují ve vývoji své vlastní detekční techniky. Letošní inovace přináší zlepšené a dynamické strojové učení, které umožňuje detekci podezřelé aktivity v reálném čase. Další technologie nové generace u tohoto produktu zahrnují: behaviorální detekci, HIPS, Exploit Prevention a Remediation Engine.

Řada bezpečnostních prvků byla rozšířena o nové schopnosti. Jde například o mechanismus chránící kriticky důležité systémové procesy a zabraňující úniku citlivých dat prostřednictvím nástroje mimikatz. V kombinaci s dalšími funkcemi pomáhá chránit firmy před současnými hrozbami jako je WannaMine, který napadá počítače a zneužívá jejich výpočetní výkon k těžbě kryptoměn.

Součástí produktu je i Vulnerability and Patch Management (Správa zranitelností a bezpečnostních záplat), která umožňuje automatické odstranění zranitelností. Nástroj sám vyhledá a určí důležitost záplat, stáhne dostupné aktualizace i záplaty a provede testování. Díky tomu se výrazně snižuje riziko zneužití zranitelností v oblíbených softwarech, které využívají kyberzločinci. Automatizace celého procesu navíc zbavuje firemní bezpečnostní týmy starostí s manuální správou systémů a zároveň zaručuje transparentnost provedených akcí.

Zcela nové uživatelské rozhraní zobrazuje stav a efektivnost ochranných vrstev a jednotlivých bezpečnostních komponent. Uživatelé tak mají přehled o tom, jestli je každá ochranná vrstva v pořádku a plní svůj účel.

Centralizovaná správa zabezpečení

Vylepšené řešení Kaspersky Endpoint Security for Business přináší širokou škálu serverových bezpečnostních prvků, které lze jednoduše ovládat z jednoho místa. Patří mezi ně například rozšířená ochrana proti ransomwaru, externí ochrana síťového provozu, modul Default Deny pro Microsoft Windows Server, exploit prevention nebo nastavení firewallu. Tyto funkce, dostupné jak pro pracovní stanice tak i servery, mohou IT bezpečnostní týmy spravovat z jednoho místa.  

„Nová verze také zlepšuje viditelnost všech síťových komponent díky nativní integraci s Kaspersky Endpoint Detection and Response. Firmy tak díky kombinaci Kaspersky Endpoint Security for Business a Kaspersky EDR budou moci shromažďovat metada a IoCs, která jim následně pomohou při vyšetřování případných incidentů a nápravě škod,“ uvedl Dmitry Aleshin, viceprezident produktového marketingu v Kaspersky Lab.

Škálovatelnost a jednoduchá implementace

Nová verze produktu nabízí také lepší funkce pro správu a implementaci řešení a umožňuje spravovat až 100 000 koncových zařízení prostřednictvím jediné serverové instalace.

„Díky optimalizovanému výkonu a nižší náročnosti cloudu na zdroje je produkt vhodný pro firmy jakékoliv velikosti s různými bezpečnostními potřebami – od středních firem až po velké korporace,“ dodal Dmitry Aleshin.

Řešení je celosvětově dostupné formou klasických i předplatitelských licencí.

Štítky: 

Podobné články

Petr Mojžíš, Security Architect ve společnosti ANECT

Co je bezpečnostní hardening a jak na něj?

22. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Při koupi nového zařízení, softwaru nebo cloudové služby očekáváte, že budou standardně zabezpečené. Bohužel však platí opak. Abyste dosáhli maximální úrovně zabezpečení, musíte vše, co zavádíte, krok za krokem konfigurovat tak, aby to odpovídalo vašemu prostředí. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více