Interoperabilita v podání Polycom UC Intelligent Core
Společnost Polycom představila svou platformu pro sjednocenou komunikaci již v roce 2007, kdy Microsoft uvedl produkty Microsoft Office Communications Server 2007. Polycom doplnil tuto softwarovou platformu o koncová zařízení řady Polycom CX a komunikační servery Polycom RMX, které uživatelům nabízejí kvalitní přenos obrazu i zvuku spolu se snadným ovládáním.
Vedle úzké strategické spolupráce s firmou Microsoft navázal Polycom také spolupráci s řadou dalších významných hráčů z oblasti IT v rámci iniciativy Polycom Open Collaboration Network, do které se mimo jiné zapojily společnosti IBM, HP, Avaya, Juniper, BroadSoft, McAfee a Siemens. Počátkem letošního roku se mezi partnery Polycomu zařadily rovněž společnosti ShoreTel a Ericsson.
Takováto rozsáhlá spolupráce mezi výrobci softwarových a hardwarových komponent i poskytovateli síťové infrastruktury je zcela nezbytná. Jednou z hlavních předností sjednocené komunikace pro uživatele je sice snadné používání a jednoduché intuitivní ovládání, avšak za tímto komfortním uživatelským rozhraním se skrývá poměrně sofistikované řešení, kde jsou otázky interoperability a kompatibility pro všechny dodavatele velkou výzvou.
Na počátku letošního roku společnost Polycom rozšířila svou nabídku nástrojů pro komunikaci a vzdálenou spolupráci, když představila platformu Polycom UC Intelligent Core – zahrnuje v sobě komunikační servery řady Polycom RMX spolu s doplňujícími nástroji Distributed Media Application (DMA) a Converged Management Application (CMA).
Platforma Polycom UC Intelligent Core je součástí již dříve vyhlášené strategie UC Everywhere by Polycom a zaměřuje se proto právě na otázky interoperability a snadné integrace s řešeními ostatních výrobců. Zde je třeba zmínit především podporu nestandardního protokolu TIP (Telepresence Interoperability Protocol), který vyvinula společnost Cisco.