IDC: Nositelná elektronika se stává běžnou součástí života
Jednoúčelové příslušenství (např. Nike+ Fuel Band, Jawbone UP nebo Fitbit) budou nejméně do roku 2018 nejoblíbenější skupina nositelné elektroniky, protože uživatelé budou oceňovat jednoduché ovládání a relativně nízkou cenu. Jde o zařízení schopná fungovat částečně nezávisle na další elektronice, ale plně funkční vždy budou pouze v kombinaci s tabletem, telefonem nebo počítačem. „Právě tato zařízení dokázala k trhu nositelné elektroniky, který až do nedávné doby nebyl pro většinu lidí právě zajímavý, tolik potřebnou pozornost,“ uvedl Ramon Llamas, manažer výzkumu ve společnosti IDC. Zvýšená pozornost zároveň přilákala i další výrobce.
Další skupinu zařízení bychom mohli nazvat například „chytrou“, případně „inteligentní“ nositelnou elektronikou. Na síle bude nabývat postupně a kolem roku 2018 by měla v objemu překonat doposud běžnější, jednoúčelové příslušenství. Funkčně půjde rovněž o zařízení závislá na dalším přístroji (počítači, tabletu nebo telefonu), budou však umožňovat instalaci přídavných aplikací, které rozšíří jejich schopnosti.
Třetí skupinou budou zařízení zcela nezávislá – tedy kromě připojení k internetu. Příkladem mohou být brýle Google Glass. Aby výrobci uspěli, musejí uživatele přesvědčit, aby si na nositelnou elektroniku zvykli, a také jim musejí nabídnout širokou škálu přídavných aplikací. Pak nebude nic bránit tomu, aby se nositelná elektronika rozšířila i do firemního prostředí.