Honeywell otevřel v Brně nové laboratoře
V Brně otevřením nových laboratoří vzniklo největší výzkumné centrum společnosti Honeywell v Evropě. Nové prostory provozuje Honeywell Technology Solutions (HTS), vývojová a technická část společnosti Honeywell.
Vývojové centrum v Brně Honeywell otevřel v roce 2003. O tři roky později se stalo součástí globálního společenství výzkumných a vývojových center společnosti - Honeywell Technology Solutions. Dnes v Brně pracuje více než 1 500 inženýrů v prostorách o rozloze 33 000 metrů čtverečních.
„Jsem potěšen, že společnost Honeywell rozšiřuje výzkumné a vývojové centrum právě v Brně,“ konstatoval Jiří Tomíček, generální ředitel Honeywell Technology Solutions. „Společnost Honeywell touto investicí prokázala svůj závazek k růstu a rozvoji v České republice a nadále přispívá k vytváření nejdůležitější evropské základny výzkumu a vývoje společnosti v regionu.“
Nové laboratoře v Brně budou podporovat dvě klíčová odvětví společnosti – letectví a automatizaci a řízení – a budou napomáhat ke zvyšování kvality, spolehlivosti a účinnosti elektronických a bezdrátových výrobků, jako například inteligentní termostaty, chytré regulátory či letecké elektrotechnické přístroje. Výrobky se zde budou zároveň i testovat, aby splňovaly technické evropské a americké normy, které jsou stanovené pro jejich registraci na trhu. V Brně byla pro tyto účely nově otevřena bezodrazová komora, anténní komora a testovací pádová věž.
„Od roku 2006 jsme svědky stabilního růstu a zvyšování kvalifikace místních inženýrů. Jsme také úspěšní v získávání vysoce talentovaných zaměstnanců napříč Evropou. Proto je rozšíření výzkumného a vývojového centra v Brně dalším logickým krokem. S touto vysoce kvalitní inženýrskou prací, kterou společnost Honeywell v Brně odvádí, jsme přesvědčeni, že děláme správné obchodní rozhodnutí,“ řekl Suresh Venkatarayalu, prezident Honeywell Technology Solutions.
Inženýři v HTS v Brně vyvíjejí technologie pro místní i globální zákazníky z různých odvětví. Mezi ně patří například bezpečné přistávací systémy pro letadla, satelitní komunikace, systémy řízení leteckého provozu, simulátory kokpitu používané pro testování nových i stávajících technologií v pilotní kabině, dálkové softwary pro poplachová zařízení a bezpečnostní systémy, rozhraní pro programování (API) výrobků připojených v domácnosti či turbodmychadla pro osobní i užitková vozidla.