GoodRam uvedl na trh své první operační paměti DDR5

5. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Wilk Elektronik)
Polský výrobce Wilk Elektronik SA představil své první operační paměti v novém standardu DDR5. Paměti U-DIMM a SO-DIMM pro stolní počítače i pro notebooky jsou k dispozici o frekvencích 4 800 a 5 200 MHz. Brzy budou navíc pod herní značkou IRDM k dispozici i moduly s RGB osvětlením.

Nejnovější paměti DDR5 jsou reakcí na rostoucí poptávku po výkonnějších počítačových komponentách a sestavách. Výhody jejich použití jsou patrné především v profesionálních aplikacích díky velmi vysokým rychlostem. Výrazné zvýšení efektivity uživatelé pocítí mimo jiné při komprimačních testech.

Zákazníci mohou volit mezi dvěma paměťovými standardy: U-DIMM a SO-DIMM s frekvencí 4 800 a 5 200 MHz, latencí CL40, resp. CL42 a kapacitou 16 GB v jednokanálové konfiguraci.

Vysoké taktovací frekvence, nižší spotřeba energie a současné zachování stability modulů DDR5 by nebylo možné bez použití vhodných technologických řešení, která charakterizují právě paměti Goodram DDR5.

Součástí jsou technologie on-die ECC, SPD HUB a PMIC

Technologie on-die ECC eliminuje bitové chyby v modulu a zajišťuje tak téměř maximální spolehlivost. Jednou z nejdůležitějších součástí paměťových modulů DDR5 je také PMIC (Power Management Integrated Circuit), který umožňuje „vyladit“ moduly z hlediska správy napájení a stability práce.

Paměti DDR5 jsou navíc vybaveny SPD HUB s integrovaným teplotním čidlem. Umožňuje přenášet důležitá data prostřednictvím sběrnice I3C a konfigurovat nastavení, např. rychlost, latenci, a v případě OC modulů načíst profily XMP nebo EXPO (Extended Profiles For Overclocking) – stejně jako je tomu u standardního SPD v předchozích generacích paměťových modulů.

„Paměti DDR5 představují ve srovnání s předchozími generacemi obrovský technologický skok. Zároveň jde o bezprecedentní výkon. Uživatelé platforem přizpůsobených nejnovějšímu standardu jistě pocítí rozdíl – paměti DDR5 umožňují přibližně 50% nárůst šířky pásma oproti čtvrté generaci a také dvojnásobný počet paměťových jednotek. Stabilitu při tak vysokých taktech zaručuje PMIC, tedy vestavěný čip pro správu napájení. Nejnovější moduly poskytují obrovské rychlosti a efektivitu provozu při současné stabilitě a nižší spotřebě energie. Nejnovější paměti spotřebovávají až o 30 % méně energie než DDR4. To je velká výhoda zejména pro uživatele notebooků, kterým záleží na co nejdelší výdrži baterie,“ zdůraznil výhody DDR5 modulů Wiesław Wilk, prezident společnosti Wilk Elektronik.

Štítky: 

Podobné články

Marcin Gaczor, business development manažer v Kingstonu

Marcin Gaczor (Kingston): Distributorům a resellerům zůstáváme věrní

3. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Kingston)
S Marcinem Gaczorem, business development manažerem společnosti Kingston, který má na starosti zastoupení značky na českém a slovenském trhu, jsme hovořili o nejnovějších trendech v segmentu operačních pamětí a úložišť. Zásadních novinek, které Kingston v nedávné době představil, nebo které brzy uvede na trh, je přitom více než dost… Čtěte více

Lexar nabízí paměťovou kartu do extrémních podmínek s jádrem z nerezové oceli

10. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Focus Nordic)
Společnost Lexar rozšířila svou řadu Armor, která je známá svou spolehlivostí a odolností, o paměťovou kartu Lexar Armor Gold SDXC UHS-II s jádrem z nerezové oceli, které zvyšuje její pevnost a odolnost. Čtěte více

CUDIMM neboli „RAM s turbem“: Paměti DDR5 přeřazují na vyšší rychlost

16. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Na trhu se postupně začínají objevovat paměti inovativního formátu CUDIMM a CSODIMM. Co tato nová označení znamenají a proč nové typy pamětí vůbec vznikly? Čtěte více

Kingston přináší moduly CUDIMM pro čipové sady Intel řady 800

31. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston představila moduly FURY Renegade DDR5 CUDIMM, které jsou kompatibilní s čipovými sadami nové řady Intel 800 (dříve označované kódovým názvem Arrow Lake). Čipsety Intel řady 800 jsou první platformou, která bude využívat Clock Drivery na modulech CUDIMM. Čtěte více