Fortinet proměňuje FortiAnalyzer do podoby platformy SecOps pro týmy s omezenými zdroji

25. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet představila novou podobu svého produktu FortiAnalyzer. Využívá jednotné datové úložiště, upozornění na hrozby laboratoří FortiGuard Labs a funkce řízené umělou inteligencí, aby středně velkým podnikům umožnil zrychlené vyhledávání hrozeb a reakci na incidenty.

Nové funkce podporují zajišťování rychlejších a inteligentnějších bezpečnostních operací (SecOps), a to vše prostřednictvím jediné hybridní platformy na klíč, která je přizpůsobena středně velkým podnikům a týmům s nedostatkem kybernetických dovedností.

FortiAnalyzer je výkonný, zjednodušený vstupní bod pro škálování bezpečnostního operačního centra organizace (SOC), který poskytuje široké pokrytí pro lokální i cloudová prostředí v jediné platformě. Díky ready-to-deploy funkcím, které poskytují úplnou kontrolu s centralizovaným přehledem, pokročilou detekcí hrozeb a automatizovanou reakcí na incidenty, pomáhá organizacím zvýšit jejich schopnost rychle rozšiřovat pokrytí SecOps a možnosti použití bez zvyšování složitosti.

„Bezpečnostní týmy jsou přetížené, přesto se od nich očekává, že se budou bránit stále složitějším a cílenějším hrozbám,“ řekl Nirav Shah, senior viceprezident pro produktová řešení ve společnosti Fortinet. „Díky nejnovějším pokrokům jsme u FortiAnalyzer odstranili potřebu dalších nástrojů SecOps, což z něj činí ideální platformu pro bezpečnostní operace na klíč, která je založena na umělé inteligenci a podporuje lokální i cloudová prostředí. Pro malé bezpečnostní týmy to znamená zásadní změnu, protože jim umožňuje zlepšit detekci hrozeb, automatizovat reakce na incidenty a zefektivnit kritické funkce bezpečnostních operací z jediné platformy.“

Zjednodušené bezpečnostní operace řízené umělou inteligencí

Vzhledem k tomu, že kybernetické hrozby jsou stále sofistikovanější a prostor pro útoky se rozšiřuje, organizace – zejména ty s omezenými zdroji bezpečnostních a IT týmů– mají problém efektivně řídit bezpečnostní operace. Společnost Fortinet si tuto výzvu uvědomuje, a proto pokračuje ve vývoji řešení FortiAnalyzer se špičkovou AI a automatizací, což organizacím umožňuje rychlejší a efektivnější odhalování, vyšetřování a reakci na hrozby, aniž by potřebovaly složité bezpečnostní metody s mnoha nástroji.

Nově vylepšený FortiAnalyzer nabízí:

  • Jednotné datové úložiště pro centralizovaný přehled: Konsolidované síťové a bezpečnostní protokoly, bezpečnostní analýzy a hlášení o shodě z celé platformy Fortinet Security Fabric do jediného zobrazení s vylepšenými ovládacími panely IoT, SOC, e-mailového zabezpečení a koncových bodů, které nabízí detailnější pohled na závažné incidenty, napadené hostitele a zranitelnosti, což snižuje složitost pro bezpečnostní týmy.
  • Pokročilou detekci hrozeb a analýzu na bázi AI od FortiGuard Labs: Rozšířené přehledy s integrovanými informacemi o hrozbách, včetně předplatného FortiGuard Indicator of Compromise (IoC) a Outbreak Detection, pomáhají analytikům rychleji identifikovat a řešit zranitelnosti. Integrované AI funkce automaticky identifikují výstrahy s vysokou prioritou a stahují příslušné zpracovatele událostí, korelační pravidla a reporty, které organizacím pomáhají pochopit pozadí útoku, časovou osu, dotčené technologie a související informace o hrozbách. Tyto možnosti byly dále rozšířeny o detekce založené na zero trust přístupu k síti (ZTNA) a funkci Safeguarding, která detekuje škodlivý obsah, aby bylo možné účinně identifikovat a zmírnit vznikající hrozby.
  • Automatizovanou reakci na incidenty: Nové předpřipravené balíčky obsahu pro automatizaci SOC vybavují týmy nejnovějšími zpracovateli událostí, playbooky a parsery protokolů třetích stran, jako je Armis Platform, Microsoft Office 365 a další, což umožňuje bezpečnostním týmům omezit a odstranit hrozby s minimálním manuálním zásahem.
  • Rozšířené automatizační konektory: Vylepšená nativní integrace s aplikacemi FortiAuthenticator, FortiSandbox, FortiWeb, FortiMail a VirusTotal poskytuje více automatizačních akcí, čímž zkracuje dobu odezvy a řešení incidentů.
  • Nativní integraci se sítí Fortinet Security Fabric: Jednotná interoperabilita napříč kyberbezpečnostními řešeními společnosti Fortinet zajišťuje komplexní ochranu s korelací řízenou umělou inteligencí a využitelnými poznatky.
  • Podporu zařízení třetích stran a dynamických služeb SOC: Integrace se zařízeními třetích stran a dynamickými službami SOC zajišťuje, že organizace mohou bez problémů nasadit FortiAnalyzer v rámci své stávající infrastruktury a zabezpečit celý svůj ekosystém pomocí jednotné platformy.
  • Vestavěnou asistenci generativní AI: FortiAI, AI asistent integrovaný v prostředí FortiAnalyzer, maximalizuje využití schopností, analýz a telemetrie produktu tak, aby pomohl bezpečnostním týmům rychle vyšetřovat hrozby a reagovat na ně pomocí AI.

Chytřejší přístup k bezpečnostním operacím

Díky aktuálním inovacím umožňuje FortiAnalyzer menším bezpečnostním týmům spravovat hybridní prostředí na úrovni velkých, dobře vybavených týmů, aniž by bylo nutné mít rozsáhlý personál nebo používat více bezpečnostních nástrojů. Využitím automatizace řízené umělou inteligencí umožňuje FortiAnalyzer organizacím maximalizovat efektivitu bez složitostí a přinášet rychlejší detekce, inteligentnější reakce a snížení rizik v rámci jednotné platformy.

Současní zákazníci FortiAnalyzer s předplacenými službami FortiGuard již mají přístup k novým funkcím a možnostem. Obsahové balíčky jsou pravidelně aktualizovány, což zajišťuje, že organizace udrží krok s novými hrozbami, a umožňuje rozšiřovat pokrytí SOC podle vývoje potřeb.

Štítky: 
Bezpečnost, Fortinet

Podobné články

Vliv bezpečnostních řešení na pojistné události v kyberbezpečnosti

4. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Z průzkumu společnosti Sophos vyplývá, že hodnota pojistného plnění z kybernetického pojištění, které uplatňují organizace využívající služby MDR, je v průměru o 97,5 % nižší než u organizací, které se spoléhají pouze na ochranu koncových bodů. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více