Fortinet integroval Next-Gen firewall do Microsoft Azure Virtual WAN

11. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnosti Fortinet a Microsoft se dohodly na užším provázání služeb Next-Generation Firewall (NGFW) a řešení bezpečné SD-WAN s Microsoft Azure Virtual WAN. Zákazníci tak mohou aplikovat pokročilá bezpečnostní pravidla na provoz ve virtuální síti WAN a rozšířit bezpečnou SD-WAN do centra Azure Virtual WAN.

Výsledkem konvergence těchto pokročilých bezpečnostních a síťových funkcí v cloudu je ještě jednodušší, automatizovanější a bezpečnější připojení do cloudu a využití SD-WAN. Integrace také umožňuje podnikům efektivněji propojit aplikace a pracovní zátěže běžící v prostředí Azure se svými dalšími hybridními a multicloudovými implementacemi.

„Partnerství s Microsoft Azure nabízí našim společným zákazníkům to nejlepší z obou světů – spojuje zabezpečenou infrastrukturu Azure se špičkovými funkcemi NGFW společnosti Fortinet a nejlepším dostupným řešením bezpečné SD-WAN. Integrace FortiGate-VM rozšiřuje bezpečnostní architekturu Fortinet Security Fabric do Azure Virtual WAN a posiluje naši schopnost zabezpečit libovolnou aplikaci v libovolném cloudu i přenos dat do cloudu, v rámci cloudu i mezi různými cloudy,“ řekl John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel společnosti Fortinet.

Zabezpečení provozu do, z a přes Azure Virtual WAN pomocí řešení Fortinet

Podniky se snaží stále větší měrou využívat Azure Virtual WAN jako globální tranzitní síťovou architekturu, která poskytuje bezproblémové propojení mezi koncovými body. I když Microsoft již delší dobu poskytuje zabezpečený přístup k centru Virtual WAN, až dosud bylo obtížné uplatňovat stejná bezpečnostní pravidla se stejnými bezpečnostními nástroji v rámci Azure Virtual WAN i v jiných cloudech a datových centrech. Integrace FortiGate-VM a Fortinet Secure SD-WAN do Azure Virtual WAN umožňuje úspěšně aplikovat digitální inovace v cloudu a zároveň snížit komplexitu celého řešení.

Konkrétně tato integrace umožňuje pracovníkům IT a bezpečnosti snadno konfigurovat sítě a zabezpečení v prostředí Microsoft Azure a přináší následující výhody:

  • Pokročilé zabezpečení datového provozu ve virtuální síti WAN: FortiGate-VM umožňuje rozšířit bezpečnostní pravidla na provoz v centru Azure Virtual WAN a přinést tak uživatelům a pobočkám komfortnější a bezpečnější práci s aplikacemi díky podpoře šifrovaných přenosů dat, podrobné segmentaci a ochraně aplikační vrstvy před pokročilými hrozbami a bezproblémové zavedení překryvné sítě s jednotnými zásadami pro všechny cloudy.
  • Nasazení na jedno kliknutí: Integrace FortiGate-VM s Azure Virtual WAN umožňuje nasazení jedním kliknutím a snadnou škálovatelnost v prostředí Azure. Díky této integraci mohou zákazníci vybírat, konfigurovat a nasazovat virtuální stroje FortiGate přímo z tržiště Azure Marketplace nebo z rozhraní Azure Virtual WAN. To umožňuje, aby zabezpečení bylo součástí procesu zavádění virtuální sítě WAN v Azure.
  • Bezpečné propojení aplikací a pracovních zátěží mezi různými cloudy: Azure Virtual WAN poskytuje globální páteřní tranzitní síť pro propojení poboček, které se mohou nacházet v různých regionech. Zákazníci, kteří chtějí zavést hybridní nebo multicloudové sítě, jejichž součástí bude Azure, nyní mohou snadno a bezpečně propojit aplikace a pracovní zátěže a rozšířit možnosti bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric a řešení Fortinet Secure SD-WAN na celou svoji infrastrukturu. Díky tomu budou moci konzistentně uplatňovat pravidla a získají centralizovaný přehled. To zjednodušuje správu zabezpečení, umožňuje globální přehled o bezpečnostních událostech a pravidlech a zlepšuje kvalitu uživatelské a zákaznické zkušenosti (QoE).

Začátkem listopadu společnosti Fortinet a Microsoft oznámily také dostupnost integrace FortiGate-VM s Azure gateway load-balancerem, která zákazníkům umožňuje poskytovat vynikající uživatelskou zkušenost u aplikací a pracovních zátěží běžících v Azure.

Štítky: 
Bezpečnost, Firewally, Cloud computing, SDN, Azure, Fortinet, Microsoft

Podobné články

Vliv bezpečnostních řešení na pojistné události v kyberbezpečnosti

4. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Z průzkumu společnosti Sophos vyplývá, že hodnota pojistného plnění z kybernetického pojištění, které uplatňují organizace využívající služby MDR, je v průměru o 97,5 % nižší než u organizací, které se spoléhají pouze na ochranu koncových bodů. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více