ESET vylepšil ochranu proti ransomwaru pomocí technologie Intel TDT

27. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní řešení od ESETu posílí technologie Intel TDT. Tento krok umožňuje detekovat známé i nově vznikající hrozby již na hardwarové úrovni a efektivně je analyzovat. Obě společnosti vnímají spolupráci jako zásadní v boji proti ransomwaru, kterého se v České republice obávají podle posledního průzkumu ESETu dvě třetiny malých a středních firem.

Společnost ESET nově nabízí bezpečnostní řešení pro koncová zařízení posílená o technologii Intel Threat Detection Technology (Intel TDT). Spojením pokročilého vícevrstvého bezpečnostního softwaru s procesory Intel vPro 9. generace až 13. generace vzniká spolehlivé bezpečnostní řešení pro malé a střední firmy (SMB) i velké společnosti a pro jejich boj proti ransomwaru.

„Ransomware se může do firemní sítě dostat přes služby vzdálené správy nebo pomocí phishingových kampaní. Útoky jsou čím dál sofistikovanější a útočníci využívají i nově objevených zranitelností systémů, případně provádějí útoky na dodavatelský řetězec, kdy infikují nebo manipulují se softwarovým produktem dodavatele,” shrnul informace k útokům ransomwarem Robert Šuman, vedoucí pražské virové laboratoře společnosti ESET.

Jak vyplynulo z průzkumu SMB Digital Security Sentiment Report 2022, ve kterém ESET zjišťoval vnímání kybernetických hrozeb u malých a středních podniků v Evropě a Severní Americe, ransomwaru se jako kybernetické hrozby podobně jako v jiných zemích obává v České republice 65 % firem. Ransomwarové útoky přitom nejsou hrozbou jen pro velké korporace. Malé a střední podniky se stávají často atraktivnějším cílem, protože uchovávají celou řadu cenných zákaznických a finančních dat, přitom jim ale často chybí komplexní bezpečnostní opatření.

Detekce ransomwaru již na úrovni hardwaru

„Všeobecná potřeba detekce a ochrany před ransomwarem nás společně se společností Intel přiměla inovovat řešení zabezpečení koncových bodů tak, aby se vyvíjela spolu s nejnovějšími variantami ransomwaru. Díky začlenění detekce na úrovni hardwaru od společnosti Intel do technologií ESETu jsme schopni detekovat různé varianty ransomwarových hrozeb v průběhu jejich vývoje, což představuje nový milník v boji proti budoucím hrozbám,“ vysvětlil Jindřich Mičán, technický ředitel české pobočky ESETu v Praze.

Integrace obou technologií přináší vícevrstvou hardwarovou a softwarovou nabídku, která pomůže efektivně zabezpečit firmy všech velikostí, které používají bezpečnostní software ESET pro koncové body na počítačích s procesory Intel – včetně Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials. Využitím technologie Intel TDT získává ESET přístup k modelům strojového učení, které pro detekci ransomwaru získávají data z telemetrie na úrovni procesoru. Organizace, které již provozují nebo teprve zakoupí kompatibilní hardware Intel, mají tak díky jeho kombinaci s bezpečnostními řešeními od společnosti ESET přístup k pokročilé ochraně proti ransomwaru.

„Podniky všech velikostí se obávají ransomwaru, kybernetické hrozby, která může mít ničivé finanční, reputační a provozní dopady. Jsme proto rádi, že můžeme rozšířit naše partnerství se společností ESET a nabídnout malým a středním podnikům i velkým firmám přesvědčivé a správně dimenzované bezpečnostní řešení, které chrání před známými hrozbami i dosud neznámými zranitelnostmi. Kombinovaná nabídka představuje významný krok vpřed v boji proti ransomwaru a komplexní řešení společnosti ESET proti těmto pokročilým hrozbám na nás udělalo velký dojem,“ řekla Carla Rodríguez, vice president and general manager, ecosystem partner enabling ve společnosti Intel.

Štítky: 
Bezpečnost, Ransomware, Eset, Intel

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více