ESET v ČR dále roste, potvrdil se zájem o cloudová řešení i profesionální bezpečnostní služby

3. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ESET)
Česká pobočka ESETu zveřejnila své finanční výsledky za loňský rok. Kompletní výnosy dosáhly hodnoty 564,2 milionu korun. Společnost během loňského roku představila významné změny a inovace ve své nabídce kyberbezpečnostních řešení a dosažený výsledek potvrdil dlouhodobá očekávání, a to především v případě firemních zákazníků.

Firemní zákazníci opět potvrdili zájem o technologie s pokročilými vrstvami ochrany v cloudu. Růst však společnost zaznamenala i v segmentu zákazníků z řad domácností, pro které na podzim loňského roku představila sjednocenou nabídku nových úrovní ochrany. Aktuálně společnost pokračuje v rozvoji služby MDR (řízená detekce a reakce na incidenty) pro firemní zákazníky a v rozvoji technologických partnerství.

Rok 2023 byl v případě české pobočky rokem významných změn a inovací v nabídce kyberbezpečnostních řešení. V Česku jsme představili novou obchodní strategii pro segmenty domácích i firemních zákazníků a nabídku nadstandardních profesionálních služeb pro velké firmy. I tyto změny podpořené kvalitní prací našich partnerů vedly ke splnění nastavených cílů a výnosům překračujícím půl miliardy korun. Výsledek vnímáme jako potvrzení, že investovaná energie do realizace změn se pozitivně odrazila ve výsledcích, které jsou zároveň pro naše zákazníky ukazatelem toho, že jsme silným partnerem v efektivní obraně před kybernetickými hrozbami,“ uvedl Filip Navrátil, ředitel obchodu české pobočky společnosti ESET.

Očekávání společnosti ESET byla pro uplynulý rok umírněná a realistická. Kromě již zmíněných změn došlo v předešlém roce 2022 také k významnému dvofucifernému růstu, kdy proběhla mimořádná marketingová podpora řešení napříč celým portfoliem společnosti.

I přes střízlivé vyhlídky pro rok 2023 se podařilo v případě našich největších zákazníků překročit plán o 20 %. Nejen pro ně jsme v minulém roce aktualizovali nabídku našich řešení v cloudu a představili zcela novou úroveň ochrany ESET PROTECT Elite. Právě o cloudová řešení nabízející pokročilou ochranu pomocí našich technologií jsme zaznamenali v loňském roce velký zájem, a to meziročně až o stovky procent,“ dodal Navrátil.

V případě segmentu pro domácí zákazníky zaznamenala společnost výraznější růst u řešení pro chytré telefony, a to meziročně o 13 %. Na podzim loňského roku představila společnost také zcela novou nabídku komplexní ochrany pro domácnosti, kdy sjednotila svá řešení do tří nových úrovní ochrany – ESET HOME Security Essential, ESET HOME Security Premium a ESET HOME Security Ultimate.

Potvrzen zájem o řešení v cloudu i profesionální služby

Také v uplynulém roce se jako jasný tahoun růstu společnosti ukázaly technologie s pokročilými vrstvami ochrany v cloudu. Společnost ESET v loňském červnu představila aktualizovanou nabídku svých řešení platformy ESET PROTECT pro firmy všech velikostí spolu s integrovaným nástrojem ESET Vulnerability and Patch Management pro vyhledávání a opravy známých zranitelností.

Dlouhodobě sledujeme, že stoupá zájem o naše pokročilejší technologie, jako je služba XDR, ale také o ochranu cloudových aplikací, jako je Microsoft 365 a Google Workspace. Jejich zneužití může být počátkem celé řady bezpečnostních incidentů, a to včetně útoků ransomwarem. Spolu s dobrou odezvou trhu na nově uvedené úrovně řešení v cloudu vidíme, že české firmy jsou si velmi dobře vědomy jak hrozeb v kyberprostoru, tak i výhod, které jim pokročilá ochrana v cloudu přináší pro jejich podnikání – snadné škálování služby, nulové nároky na jejich infrastrukturu a jednoduchost a přehlednost správy prostřednictvím jedné centralizované platformy,“ řekl Navrátil.

Spolu s inovacemi v portfoliu uvedla společnost v loňském roce také nadstandardní bezpečnostní služby pro velké společnosti. Zákazníkům z řad firem poskytují další stupeň ochrany formou podpory i správy řešení, stejně jako podporu při řešení bezpečnostních incidentů a jejich vyšetřování. V návaznosti pak letos společnost rozšířila službu MDR (řízenou detekci a reakci na incidenty), která kombinuje nejmodernější technologie a lidskou odbornost, i pro malé a střední firmy. Služba je přizpůsobena na řešení výzev v hybridním pracovním prostředí vyhledáváním hrozeb, monitorováním, reakcemi, a poskytováním spolehlivých kyberbezpečnostních opatření.

Profesionální služby kybernetické bezpečnosti spolu se službou MDR byly na trhu velmi dobře přijaty a očekáváme jejich rozvoj i do budoucna. Doplňují naši pokročilou technologii XDR. Zákazníci mohou díky nim naplno využívat naše řešení v souladu s jejich aktuálními potřebami – pro jeho implementaci, optimalizaci a podporu a dohled nad celým prostředím a součinnost při řešení kybernetických incidentů,“ říká Navrátil a dodává: „Společnosti a organizace jsou čím dál více vystaveny kybernetickým hrozbám. Na dohled je již také příchod nového zákona o kybernetické bezpečnosti se zapracovanými požadavky evropské směrnice NIS2. Větší množství firem se bude muset ještě více zaměřit na zvyšování svého zabezpečení, a to včetně menších a středních firem. Ty mohou být součástí dodavatelského řetězce, na jehož bezpečnost se NIS2 také zaměřuje.

Uvedením služeb kybernetické bezpečnosti ESET podporuje také růst segmentu MSP (Managed Service Provider), řízených služeb spočívajících v outsourcingu IT služeb ve firmách.

Očekávání od příštího roku

Pro následující rok společnost ESET očekává především rozvoj služby MDR pro zákazníky všech velikostí, včetně segmentu rnterprise, a rozvoj partnerství v oblasti technologií kyberbezpečnostní ochrany. Potenciál růstu nadále vidí především v pokročilých cloudových technologiích. Také v následujícím roce se chce věnovat rozvoji svého partnerského programu, který byl letos již po několikáté oceněn na základě hlasování distributorů.

Současné kybernetické hrozby se vyvíjejí velmi dynamicky a s rostoucí mírou digitalizace pronikají do stále většího množství oblastí podnikání i našich digitálních životů. I v následujícím roce se chceme zaměřit na inovace v našich řešeních tak, abychom nadále naplňovali očekávání a požadavky našich zákazníků, ať už se bavíme o firmách či o domácnostech,“ uvedl Navrátil. „Naši plnou pozornost má pro tento rok služba MDR, která je kombinací našich technologií s odborností našich expertů. Rozvíjet budeme ale také strategická partnerství s dalšími technologiemi, jako je například již stávající spolupráce se společností Intel,“ uzavřel Filip Navrátil z ESETu.

ESET hodlá dále rozvíjet i svou službu Threat Intelligence v oblasti poskytování nejnovějších informací o současných hrozbách, u které již také zaznamenává zvýšenou poptávku ze strany firemních zákazníků. Kromě vývoje je pro společnost klíčový rozvoj jejích výzkumných center, z nichž se hned tři nachází v České republice – v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou. Společnost letos na jaře například oznámila vznik nového týmu pražské výzkumné pobočky ESET, jehož úkolem bude aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem či kriminální aktivity organizovaných skupin na internetových bazarech, a to nejen v Česku.

Štítky: 

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více