ESET uvedl na trh bezpečnostní řešení pro velké firmy

12. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET představil novou řadu produktů a služeb pro zajištění kybernetické ochrany firem včetně pokročilých funkcí proaktivní detekce hrozeb a ochrany koncových zařízení. Novinkou je například nástroj ESET Enterprise Inspector pro detekci a monitoring chování koncových zařízení nebo ESET Threat Hunting pro forenzní šetření zákazníkem vybraných incidentů.

Jak ve své nejnovější analýze Endpoint Security Suites uvádí společnost Forrester Research, zákazníci požadují „bezpečnostní řešení pro koncová zařízení, která kombinují více možností zásahu proti hrozbám při minimalizaci složitosti ovládání těchto aplikací“. Nová řada bezpečnostních produktů společnosti ESET tento požadavek splňuje do posledního detailu, a navíc přidává nové funkce.

ESET ve svých nových produktech a službách představuje řadu nástrojů v oblasti kybernetické ochrany kombinovanou se zabezpečením koncových zařízení. Naprostou novinkou je ESET Enterprise Inspector (EEI), nástroj pro detekci a monitoring chování koncových zařízení (EDR), jehož prostřednictvím lze odhalit nezvyklé chování a události na sledovaných zařízeních. Dokáže odhalit sofistikované cílené útoky, automaticky upozorňuje na anomálie v síti, okamžitě reaguje na hrozby, zajišťuje přehled nad děním ve firemní síti a zprostředkovává prošetření vzniklých incidentů. Prostřednictvím platformy ESET Endpoint Security získává data v reálném čase. Toto řešení je zcela přizpůsobitelné nárokům a požadavkům klientů a poskytuje mnohem podrobnější monitoring, který zajistí lepší prevenci a reakci proti všem typům kybernetických útoků, bez ohledu na jejich intenzitu.

Aby bylo možné využít potenciálu nástroje EEI naplno, nabízí ESET k tomuto řešení i další úzce cílené služby v oblasti kybernetické ochrany, jako je ESET Threat Hunting pro forenzní šetření zákazníkem vybraných incidentů detekovaných v EEI, a ESET Threat Monitoring, který nabízí nepřetržitý monitoring podezřelých aktivit zjištěných pomocí Enterprise Inspectoru. ESET Threat Hunting a ESET Threat Monitoring využijí zejména firmy, které nemají vlastní interní odborníky zabývající se bezpečností IT.

Kvůli zdokonalení a vytvoření co nejkompaktnějšího řešení byl EEI doplněn systémem ESET Dynamic Threat Defense, což je speciální cloudový sandbox, poskytující rychlou analýzu hrozeb nultého dne či ransomware metodami AI ještě předtím, než se dostanou do monitorované firemní sítě.

ESET rovněž představuje ESET Security Management Center, nástupce populárního ESET Remote Administratoru. Jde o nástroj pro vzdálenou správu koncových stanic. Umožňuje správcům IT udržovat si celkový přehled nad bezpečnostní situací ve firemní síti z webové konzole.

Oceňované bezpečnostní produkty společnosti ESET jsou určeny pro potřeby IT manažerů a představují kompaktní sadu nástrojů, která může být nasazena samostatně nebo společně s dosavadními produkty ESETu v různých kombinacích tak, aby to odpovídalo specifickým požadavkům a nárokům jednotlivých zákazníků.

„Chápeme, že globální firmy potřebují taková řešení kybernetické ochrany, která budou plně přizpůsobena specifikám jejich podnikání. Proto jsme ve spolupráci s nimi vytvořili zcela novou řadu bezpečnostních řešení,“ uvedl Juraj Malcho, technický ředitel světové centrály společnosti ESET. „Jsme přesvědčeni o tom, že každý firemní zákazník bude schopen snadno spravovat a přizpůsobovat nástroje zabezpečení a jsme hrdí na to, že naše nová řada firemních produktů eliminuje složitost ovládání a bezchybně se integruje do jejich sítě.“

Bližší informace o nové produktové řadě společnosti ESET pro firemní klientelu naleznete na našem webu. Pokud máte zájem o kombinované řešení, kontaktujte našeho regionálního obchodního zástupce nebo prodejce.

Štítky: 

Podobné články

Vliv bezpečnostních řešení na pojistné události v kyberbezpečnosti

4. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Z průzkumu společnosti Sophos vyplývá, že hodnota pojistného plnění z kybernetického pojištění, které uplatňují organizace využívající služby MDR, je v průměru o 97,5 % nižší než u organizací, které se spoléhají pouze na ochranu koncových bodů. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více