Eset představil nové bezpečnostní produkty pro domácnosti

18. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Uživatelé se mohou těšit na nové funkce, které reagují na vývoj v oblasti bezpečnostních hrozeb. Mezi ně patří ochrana před skriptovými útoky, která je součástí antivirové ochrany Eset NOD32 Antivirus. Internetová ochrana Eset Smart Security nově obsahuje např. ochranu webové kamery.

„Hrozby, se kterými se denně setkáváme v internetovém prostředí, jsou stále sofistikovanější. Uživatelé proto potřebují komplexní internetovou ochranu s funkcemi, které tyto stále dokonalejší hrozby spolehlivě eliminují. Naše nové produktové portfolio tento trend plně reflektuje,“ uvedl Juraj Ferenc, generální ředitel společnosti Eset.

Společnost Eset u nové řady produktů klade důraz na ochranu soukromí při používání počítačů a notebooků. Eset NOD32 Antivirus v 10. verzi nově poskytuje ochranu před skriptovými útoky. Eset Smart Security dále přidává ochranu webové kamery, která spočívá v monitorování přístupu aplikací k integrované kameře. Uživatel může povolit nebo zablokovat aplikace (dočasně i trvale), které se snaží webkameru použít.

Portfolio produktů společnosti Eset pro domácnosti má i v nové řadě mnoho osvědčených funkcí, jako například ochranu před připojením do botnet sítě, ochranu bankovnictví a online plateb, antispam, personální firewall nebo systém včasného varování Eset LiveGrid.

Hlavní novinky:

  • Ochrana před skriptovými útoky detekuje útoky škodlivých skriptů, které se snaží zneužít prostředí Windows PowerShell, a Javascriptové útoky ve všech běžných internetových prohlížečích. Funkce je obsažena ve všech uváděných produktech.
  • Ochrana domácí sítě umožňuje otestovat domácí router na různé zranitelnosti, jako je slabé heslo nebo neaktuální firmware. Poskytuje seznam aktuálně připojených zařízení a uživatel je může pro lepší přehlednost řadit do různých kategorií. Funkce je obsažena v produktu Eset Smart Security.
  • Ochrana webkamery monitoruje všechny procesy a aplikace běžící na počítači a upozorní uživatele na nestandardní použití webové kamery. Funkce je obsažena v produktu Eset Smart Security.
Štítky: 

Podobné články

Generativní umělou inteligenci si v příštích dvou letech osvojí 85 % vývojářů softwaru

30. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Capgemini )
Společnost Capgemini očekává, že generativní umělá inteligence (Gen AI) bude hrát klíčovou roli při rozšiřování schopností vývojářů softwaru a v příštích dvou letech bude pomáhat při více než 25 % práce na návrhu, vývoji a testování softwaru. Čtěte více

Generativní umělá inteligence zvyšuje produktivitu softwarového inženýrství o 70 %

28. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ness Czech)
Studie společnosti Ness Digital Engineering odhalila, že implementace generativní AI nejenom, že zvyšuje produktivitu, ale také umožňuje vytvořit důkladně asistovaný kontext pro práci, což firmám umožňuje hladce globalizovat svou práci. To může vést nejenom k lepším obchodním výsledkům, ale také k úplné transformaci struktury celých organizací. Čtěte více

Progress představil nové vývojové nástroje umožňující integrovat generativní AI do jakékoli aplikace

18. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Progress představil nejnovější verze knihoven a nástrojů pro vývoj aplikací v prostředí .NET a JavaScriptu – Progress Telerik a Progress Kendo UI. Novinky přináší umělou inteligenci do rozhraní aplikací, vyšší produktivitu při vývoji, funkce pro přístupnost a řadu nových komponent uživatelského rozhraní, včetně komponenty Blazor Spreadsheet. Čtěte více

Softwaroví developeři místo vývoje řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací

3. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Softwaroví vývojáři tráví podle nejnovějšího průzkumu Cisco více než 57 % času tím, že řeší problémy s výkonem aplikací, místo aby se soustředili na tvorbu nového softwaru a věnovali se inovacím. Příčinou je fakt, že firmy nemají nasazeny vhodné nástroje, které by poskytovaly přehled o infrastruktuře a umožnily rychle identifikovat příčiny problémů s chodem aplikací. Čtěte více