Dell pro zvýšení bezpečnosti využívá umělou inteligenci

11. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Společnost Dell přináší bezpečnostní balíček Dell Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise, který integruje technologii společnosti Cylance. Ta kombinuje umělou inteligenci a strojové učení, jež proaktivně zabraňují trvalým hrozbám a malwaru. Součástí řešení je také ověření BIOSu při bootovacím procesu.

Funkce ověřování BIOSu používá zabezpečené cloudové prostředí. Porovnává jednotlivé obrazy BIOSu v počítači s oficiálními, které jsou uloženy v cloudu. Provedením testu mimo zařízení není post-boot obraz ohrožen, protože neprobíhá na potenciálně infikovaném stroji. Ověření pomáhá rozšířit bezpečnost během celého životního cyklu zařízení. Administrátoři mají zároveň lepší dohled při zastavování škodlivých útoků na BIOS.

Ověření BIOSu bude nejdříve dostupné pro řadu počítačů Dell s šestou generací procesorů Intel. Stejně tak bude ověření BIOSu k dispozici pro vybraná zařízení Dell Precision, OptiPlex, XPS a tablety Dell Venue Pro.

Bezpečnostní balíček Dell Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise jako jediný v oblasti ochrany koncových zařízení zapojuje technologii Cylance s umělou inteligencí. Chrání uživatele před spuštěním perzistentních hrozeb a malwaru včetně tzv. zero day útoků nebo útoků jako je phishing a ransomware. Nové řešení zastaví 99 % malwaru a pokročilých perzistentních hrozeb oproti tradičním antivirovým řešením, který se pohybují v úspěšnosti průměrně kolem 50 % (výsledek z Cylance Unbelievable Demo Tour, Austin, Houston a Dallas Texas, květen 2015).

Endpoint Security Suite Enterprise zjednodušuje zabezpečení koncových zařízení a odlehčuje přetíženým IT oddělením. Ta se tak mohou zaměřit na mobilitu a produktivitu u koncových uživatelů. Klíčové benefity zahrnují:

  • Žádné podpisy: Pokročilá technologie ochrany před hrozbami je založena na umělé inteligenci a dynamických matematických modelech s minimálními tzv. false positives výsledky. To eliminuje potřebu neustálých aktualizací virových databází.
  • Konsolidovaná správa a zásady: Endpoint Security Suite Enterprise minimalizuje zdroje a čas pro správu bezpečnosti koncových zařízení. Umožňuje vzdálenou správu všech komponent pomocí centrální konzole, která zahrnuje konsolidovaný stav a přehled o plnění bezpečnostních zásad. Zároveň je v souladu s průmyslovými standardy, jako jsou PCI DSS, HIPAA HITECH a Microsoft požadavky na antivirové a antimalware řešení.
  • Proaktivní prevence: S prevencí proti malwaru jsou sníženy náklady na opravy a celkový čas zaměstnance, spojený se smazáním disku, jeho znovuvytvořením a reinstalací operačního systému včetně aplikací.
  • Vylepšený výkon a zabezpečení: Endpoint Security Suite Enterprise využívá pouze zlomek systémových zdrojů jako CPU nebo paměť. Lokální detekce bez nutnosti neustálého připojení na cloud zajišťuje pracovníkům na cestách práci odkudkoliv a bez obav.

Dostupnost

Dell Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise je k dispozici jak pro komerční počítače Dell, tak také jako bezpečnostní řešení napříč heterogenními IT prostředími.

Podobné články

Konference Exponet: Bezpečnost a dostupnost dat 2024

17. 10. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Exponet)
Aktuální trendy v ochraně a správě dat a informace o současných právních normách, které ovlivňují práci s daty přinese šestnáctý ročník odborné konference Bezpečnost a dostupnost dat. Konference se uskuteční 22. října 2024 v prezenční formě v Lindner Hotelu Gallery Central v Bratislavě. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více