ČRa motivují k rozvoji internetu věcí
V současné chvíli se přihlásilo již 33 týmů a jednotlivců.Soutěž je určená firmám, které se o oblast IoT zajímají, start-upům, studentům i absolventům vysokých škol s technickým zaměřením. Vítězný projekt bude na náklady organizátorů uvedený do praxe a vybrané projekty získají i finanční odměnu.
Úkolem soutěžících je vytvoření prototypu aplikace, která zpracováá data ze sensorů přenášená pomocí technologie LoRa. Soutěžící přihlašují i vlastní nápady na prostředí i parametry, které chtějí sledovat. České Radiokomunikace vybraná prostředí na základě jejich nápadů osadí sensory. Ty jsou umísťovány v provozech partnerů soutěže, například společností Rekola, Personal Green a dalších. Senzroy mimo jiné snímají předdefinované ukazatele v daném prostředí – například měří teplotu, vlhkost, detekují pohyb, mapují polohu apod.
„Laická veřejnost o internetu věcí zatím nemá dostatek informací, odborná veřejnost se ale v této oblasti již angažuje a jeví o ni velký zájem. Poukazuje na to i zájem o soutěž, kterou jsme pro odborníky a technologické nadšence připravili. Kromě oblastí průmyslu, chytrých měst, chytré dopravy a domácnosti se otevírá řada dalších možností, kde můžeme technologii využít. Věříme, že s inovativními nápady přijdou i soutěžící,“ uvedl k soutěži Martin Gebauer, generální ředitel ČRa.
Soutěžní týmy se do Czech IoT Summer Jam 2016 mohou přihlašovat na webové stránce pripoj.me.
Kromě Českých Radiokomunikací se na projektu podílí řada parterů včetně EY, Intelu, Esetu, Develict Solutions a dalších.