ComSource rozšířil svou laboratoř a nově testuje i využití řešení OPSWAT

9. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Testovací laboratoř české společnosti ComSource, která se zaměřuje na kyberbezpečnost, síťovou infrastrukturu a datovou analytiku, se rozšířila o řešení pokročilé prevence kybernetických hrozeb OPSWAT. Nově je tak možné testovat využívání řešení OPSWAT i samostatných kiosků pro kontrolu externích médií přímo v situacích odpovídajících reálnému prostředí zákazníka.

„Podstatou naší laboratoře je, že musíme být připraveni simulovat jakékoliv IT prostředí tak, aby odpovídalo infrastruktuře, kterou zákazník používá. Jedině tak můžeme zjistit, že nasazení nové architektury, nového zařízení nebo softwaru nenaruší chod celé firmy. Proto jsme nově do naší laboratoře pořídili i řešení OPSWAT včetně samostatných kiosků. Provedli jsme již i první testy nasazení tohoto řešení na simulované kritické infrastruktuře konkrétního zákazníka. Ten si tím ověřil, jak bude nejlepší OPSWAT technologie do svého prostředí integrovat,“ uvedl Michal Štusák, expert na kybernetickou bezpečnost a spolumajitel společnosti ComSource.

Řešení OPSWAT zajištují kybernetickou bezpečnost zejména pro kritická prostředí – používá je tak například 98 % amerických jaderných elektráren. V reálném čase umí jakýkoliv soubor otestovat na jeho původ, přítomné zranitelnosti, proběhne jeho multiskenování a sanitizace. Protože je třeba řešit i centrální kontrolu dokumentů přenášených přes externí media, jako jsou USB flash disky, paměťové karty a další úložiště, využívají se i samostatné kiosky OPSWAT MetaDefender.

První rozsáhlé testování řešení OPSWAT pro konkrétního zákazníka probíhalo jak v laboratoři ComSource, tak v cloudovém prostředí Azure. Vše odpovídalo specifikacím produkčního prostředí zákazníka. Testování probíhalo na datech o celkovém objemu 1 TB, která byla rovnoměrně rozdělena na soubory ve formátech AVI, MP3, MP4, PPT, DOCX, PDF, XLSX a dalších. V jednom cyklu o velikosti až 200 GB bylo nahráváno přibližně 160 tisíc souborů, které byly roztříděny do 450 složek. Cyklus se pro dosažení celkového objemu pětkrát opakoval. Vše bylo testováno v režimu real-time zpracování, s důrazem na odhalení škodlivých souborů a efektivní zpracování velkých datových objemů. Testování zahrnovalo i použití EICAR testovacích souborů k ověření schopností detekce škodlivých souborů. Ty systém ve všech případech úspěšně identifikoval a zpracoval. Přenosová rychlost dosahovala přibližně 30 000 souborů za hodinu, přičemž zpracování celkového 1TB testovacího datasetu trvalo necelých 12 hodin.

„Testy prokázaly, že zpracování souborů probíhalo v simulovaném prostředí za využití cloudu bez výpadků. Navíc si zákazník otestoval různé varianty nastavení bez obav na dopad jeho běžného provozu. Nasazení nového řešení je tak bezpečně vyzkoušeno,“ poznamenal Michal Štusák.

Laboratoř ComSource zahrnuje velké množství nejpoužívanějších zařízení a software širokého spektra značek, které se běžně ve firemních infrastrukturách nacházejí. Jde o různorodá zařízení, od starších doposud často využívaných, až po nejmodernější kusy jako právě technologie OPSWAT. Součástí laboratoře jsou tak například aktivní síťové prvky předních výrobců jako Juniper, Cisco, Extreme, HPE nebo infrastrukturní komponenty výrobců bezpečnostních platforem, například Ivanti, Progress Flowmon, Forcepoint, Sentinel One, F5, IBM, RedHat a další.

Štítky: 

Podobné články

Vliv bezpečnostních řešení na pojistné události v kyberbezpečnosti

4. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Z průzkumu společnosti Sophos vyplývá, že hodnota pojistného plnění z kybernetického pojištění, které uplatňují organizace využívající služby MDR, je v průměru o 97,5 % nižší než u organizací, které se spoléhají pouze na ochranu koncových bodů. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více