Comguard představil novou firewallovou platformu Sophos

20. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Comguard)
Comguard, VAD distributor bezpečnostních ICT & síťových řešení, představil novou firewallovou platformu od společnosti Sophos, která v projektu Copernicus sjednocuje stávající Sophos SG a Cyberoam CR.

Jádro operačního systému firewalu je postaveno na Cyberoam CR, který navíc dostal již v první fázi do vínku některé zajímavé prvky ze stávající platformy Sophos SG.

Platforma přináší nové grafické uživatelské rozhraní pro administraci, které je více orientované na uživatele a aplikace z pohledu tvorby pravidel a které ctí stávající a budoucí trendy v oboru. Rozhraní ve většině případů zachovává a dále posouvá filozofii tvorby pravidel Cyberoam CR a stávajícím uživatelům Cyberoamu bude dobře známé a srozumitelné. Dalším důležitým prvkem je provázanost informací se Sophos Cloud, s využitím informací o stavu koncových bodů při tvorbě firewallových pravidel.

Platforma bude brzy dostupná formou updatu operačního systému na stávajících firewallech Sophos a Cyberoam, a stejně tak i v podobě virtuální appliance. V blízké budoucnosti, tedy již v příštím roce, se počítá i s novým hardwarem navrženým speciálně pro tuto platformu. Zaručena je podpora hardwaru z řad Sophos SG, Cyberoam NG a vybrané ia řady, virtualní appliance VMware, Citrix, Microsoft Hyper V a KVM a software Intel base server.

Vlastnosti firewallové platformy Sophos

Advanced Threat Protection (převzato ze Sophos SG)

  • detekce komunikace do botnet sítí

Email Protection (převzato ze Sophos SG)

  • dva antimalwarové moduly (Avira, Sophos)
  • DLP na základě obsahu
  • šifrování emailové komunikace SPX (šifrované PDF dokumenty)
  • podpora IMAP/S, POP3/S

Podpora Sophos RED (převzato ze Sophos SG)

  • zabezpečené provázání poboček s centrálou, pouhou registrací RED appliance k Sophos XG firewalu

Rozšířený WAF (převzato ze Sophos SG)

  • reverzní proxy s autentizací
  • směrování provozu podle obsahu

Wi-Fi řadič (převzato ze Sophos SG)

  • vlastní access pointy spravovatelné z firewallu
  • propracovaný hotspot (generování a distribuce přístupových údajů návštěvníkům)

Rozšířený Web Filter (převzato ze Sophos SG)

  • web cache
  • časové kvóty

Rozšířená SSL VPN

  • bezklientská HTML5 VPN (odpadá nutnost ActiveX prvků neb Java pro podporované platformy)

Site to Site SSL VPN (převzato ze Sophos SG)

  • provázání poboček s centrálou pomocí SSL tunelu

Security Heartbeat (nová stěžejní funkce, s pracovním názvem Project Galileo)

  • uplatnění stavu koncového bodu při definici firewallových pravidel
  • spolupráce se Sophos Cloud.

Předpokládaný termín vydání ostré verze je plánován na konec letošního roku (s největší pravděpodobností již příští měsíc).

„Jako nejzajímavější a také unikatní funkci této nové platformy vnímáme provázání stavu koncového bodu, který je spravován pomocí Sophos Cloud, s politikou na novém perimetrovém firewallu Sophos. Jedním z reálných přínosů této unikátní provázanosti je kupříkladu izolace kompromitovaných koncových bodů na úrovni firewallu Sophos. Výrobci se také podařilo udržet jejich hlavní myšlenku, a to poskytovat bezpečnost v jednoduché a uživatelsky komfortní formě,“ dodal Radim Kupka, senior security consultant společnosti Comguard. 

Štítky: 
Bezpečnost, Firewally, Comguard, Sophos

Podobné články

Vliv bezpečnostních řešení na pojistné události v kyberbezpečnosti

4. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Z průzkumu společnosti Sophos vyplývá, že hodnota pojistného plnění z kybernetického pojištění, které uplatňují organizace využívající služby MDR, je v průměru o 97,5 % nižší než u organizací, které se spoléhají pouze na ochranu koncových bodů. Čtěte více

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více