Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence.

Rekordní přenos proběhl prostřednictvím transatlantického komunikačního kabelu Amitié na vzdálenost 6 234 kilometrů z amerického Bostonu do francouzského Bordeaux. Kabel Amitié je součástí globální sítě Microsoft a disponuje technologií SDM (Space Division Multiplexing) s 16 páry vláken, která umožňuje rychlejší přenosy než tradiční podmořské kabely. „V éře umělé inteligence a cloud computingu je spolehlivé a rychlé síťové připojení důležitější než kdykoli předtím. A jeho potřeba bude jen narůstat. Ukázali jsme, co může být reálnou komerční technologií pro podmořské přenosy,“ řekl Bill Gartner, senior viceprezident Optical Systems and Optics v Cisku, které do demonstračního pokusu zaměřeného na maximální výkon a kapacitu nasadilo platformu NCS 1014 s modulem Coherent Interconnect 8 společnosti Acacia (což jsou technologie již běžně dostupné a využívané v mnoha sítích).

Dosažení podobných přenosových parametrů v běžné praxi bude mít zásadní dopad na vývoj a modernizaci aplikací. Řeší naléhavou potřebu robustní infrastruktury pro podporu rostoucích nároků cloudových služeb, aplikací umělé inteligence a datově náročných pracovních zátěží.

  • Zvýšený výkon: Vysokorychlostní přenosové schopnosti kabelu Amitié umožňují aplikacím rychlejší odezvu, nižší latenci a lepší celkový výkon. To se promítá do lepšího uživatelského zážitku.
  • Škálovatelnost a flexibilita: Moderní aplikace jsou navrženy tak, aby se dynamicky škálovaly na základě poptávky a požadavků na pracovní zátěž. Schopnost přenášet data rychlostí 800G na velké vzdálenosti umožňuje firmám nasazovat moderní aplikace vyžadující rychlý přístup k datům a bezproblémovou konektivitu v geograficky rozptýlených prostředích.
  • Spolehlivost a odolnost: Spolehlivé síťové připojení je nezbytné pro zajištění dostupnosti a provozuschopnosti aplikací a služeb. Úspěšná zkouška kabelu Amitié demonstruje spolehlivost a odolnost podmořských kabelů nové generace a poskytuje organizacím jistotu při zavádění kritických aplikací v distribuovaných prostředích.
Štítky: 
Ze světa firem, Sítě, Cisco systems, Microsoft

Podobné články

ASBIS CZ má nyní v portfoliu produkty Lenovo

22. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Distributor ASBIS CZ se zařadil mezi partnery společnosti Lenovo a od ledna 2025 tak ve svém portfoliu nabízí široké spektrum produktů tohoto výrobce. Čtěte více

Xerox se stane novým majitelem Lexmarku

13. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Očekává se, že transakce mezi tradičními tiskárenskými společnostmi bude uzavřena ve druhé polovině roku 2025. Cena obchodu se pohybuje okolo 1,5 miliardy USD Čtěte více

Investiční skupina Thein získává společnost CubeTeam specializující se na zakázkový vývoj aplikací

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Digital)
Digitální část české investiční skupiny Thein získala společnost CubeTeam, která se specializuje na zakázkový vývoj aplikací. Akvizice posílí tým vývojářů a podpoří strategii skupiny v oblasti digitálních technologií. Zakladatelé firmy CubeTeam se také stávají součástí skupiny Thein a budou posilovat stávající a rozvíjet nové obchodní příležitosti. Čtěte více
Novinky z rodiny Dell Pro Premium & Dell Pro Plus

Dell se chystá přejmenovat své počítače. XPS a další řady skončí

8. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell na veletrhu CES 2025 představila změny ve značení svých počítačů. Cílem je podle výrobce primárně zpřehlednění nabídky, která by měla více odpovídat nastupující éře AI počítačů. Postupně se tak rozloučíme s oblíbenými značkami jako XPS, Precision, Latitude nebo OptiPlex a začneme se seznamovat s novými. Čtěte více