Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence.

Rekordní přenos proběhl prostřednictvím transatlantického komunikačního kabelu Amitié na vzdálenost 6 234 kilometrů z amerického Bostonu do francouzského Bordeaux. Kabel Amitié je součástí globální sítě Microsoft a disponuje technologií SDM (Space Division Multiplexing) s 16 páry vláken, která umožňuje rychlejší přenosy než tradiční podmořské kabely. „V éře umělé inteligence a cloud computingu je spolehlivé a rychlé síťové připojení důležitější než kdykoli předtím. A jeho potřeba bude jen narůstat. Ukázali jsme, co může být reálnou komerční technologií pro podmořské přenosy,“ řekl Bill Gartner, senior viceprezident Optical Systems and Optics v Cisku, které do demonstračního pokusu zaměřeného na maximální výkon a kapacitu nasadilo platformu NCS 1014 s modulem Coherent Interconnect 8 společnosti Acacia (což jsou technologie již běžně dostupné a využívané v mnoha sítích).

Dosažení podobných přenosových parametrů v běžné praxi bude mít zásadní dopad na vývoj a modernizaci aplikací. Řeší naléhavou potřebu robustní infrastruktury pro podporu rostoucích nároků cloudových služeb, aplikací umělé inteligence a datově náročných pracovních zátěží.

  • Zvýšený výkon: Vysokorychlostní přenosové schopnosti kabelu Amitié umožňují aplikacím rychlejší odezvu, nižší latenci a lepší celkový výkon. To se promítá do lepšího uživatelského zážitku.
  • Škálovatelnost a flexibilita: Moderní aplikace jsou navrženy tak, aby se dynamicky škálovaly na základě poptávky a požadavků na pracovní zátěž. Schopnost přenášet data rychlostí 800G na velké vzdálenosti umožňuje firmám nasazovat moderní aplikace vyžadující rychlý přístup k datům a bezproblémovou konektivitu v geograficky rozptýlených prostředích.
  • Spolehlivost a odolnost: Spolehlivé síťové připojení je nezbytné pro zajištění dostupnosti a provozuschopnosti aplikací a služeb. Úspěšná zkouška kabelu Amitié demonstruje spolehlivost a odolnost podmořských kabelů nové generace a poskytuje organizacím jistotu při zavádění kritických aplikací v distribuovaných prostředích.
Štítky: 
Ze světa firem, Sítě, Cisco systems, Microsoft

Podobné články

Jednotnou datovou platformu chce mít do tří let 70 % velkých českých firem

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra)
Nadpoloviční většina firem přiznává, že má spoustu dat, ale pro uživatele je obtížné je najít nebo jim důvěřovat. Téměř 40 % firem navíc uvádí, že jejich technologické prostředí už nedostačuje současným potřebám. Jak velké organizace pracují s daty? Čtěte více

Brother ocenil AT Computers za vzájemnou spolupráci

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala ocenění od společnosti Brother pro distributora s největším obratem v kategorii hardwaru. Platí pro Českou republiku za fiskální rok 2023/2024. Čtěte více

ATC získalo dvě ocenění od EPSONu

7. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers dostala hned dvojici ocenění od společnosti EPSON. Ceny byly předány na přátelském setkání v pondělí 29. 4. 2024. Čtěte více

eD system Slovensko získalo ocenění IBM

7. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
IT distributor eD system Slovensko převzal ocenění IBM Build Distributor roku 2023. Stalo se tak na výročním setkání obchodních partnerů společnosti IBM, které se uskutečnilo 17. dubna v restauraci Da Andrea v Bratislavě. Čtěte více