Cisco inovovalo nástroj Spark pro týmovou spolupráci
Globální trh technologií pro spolupráci neustále roste. Mezi lety 2016 až 2020 se jeho hodnota podle odhadů zvýší na 50 miliard amerických dolarů. Rostoucí význam těchto technologií potvrzuje i výzkum analytické společnosti Harvard Business Review z roku 2016. Z něj vyplývá, že 72 % top manažerů firem je přesvědčeno, že v posledních dvou letech vzrostla důležitost efektivních nástrojů pro týmovou spolupráci. Ty dosud používané však ne vždy umožňují zrychlit řešení projektu. Mezi nejčastějšími příčinami nízké efektivity udávali respondenti nízké využívání nástrojů zaměstnanci (44 %), nemožnost jejich integrace s produkty ostatních výrobců (38 %) a prostředí nevyhovující pracovnímu stylu zaměstnanců (35 %). A právě na tyto podměty reaguje nové portfolio nástrojů pro spolupráci od společnosti Cisco.
„Nové produkty Cisco Spark jsou více než jen další z řady nástrojů pro týmovou spolupráci. Vytvořili jsme prostředí, které zcela mění samotnou podstatu meetingů. Představením nového portfolia nabízíme zjednodušení procesu porad a setkání – od jejich naplánování a vytvoření agendy, přes (ať už virtuální či osobní) až po následné sdílení poznámek, komentářů a souvisejících dokumentů. Všichni účastníci přitom mohou využívat aplikace i zařízení, na která jsou zvyklí,“ řekl Ivan Sýkora, produktový specialista společnosti Cisco.
Twitter i Dropbox na jednom místě
Do Cisco Spark si uživatelé mohou propojit aplikace, které jim vyhovují. Pokud například chtějí informovat o výsledku projektu na Twitteru, mohou tak učinit přímo ze Cisco Spark. Mezi další integrované aplikace patří:
- kalendářové služby (například Google Calendar, MS Office 365 a MS Exchange);
- disková úložiště (například Box, Dropbox, Google Drive či OneDrive);
- plánovací a nástroje (například Trello nebo Smartsheet);
- nástroje pro vývojáře (například GitHub Jira);
- CRM nástroje (například Salesforce Alerts).
Kromě výše zmíněných kategorií nabízí Cisco Spark také integraci s mnoha překladači, slovníky a dalšími užitečnými nástroji.
Digitální flipchart Cisco Spark Board
Další představený produkt, digitální flipchart Cisco Spark Board, spojuje svět virtuálních a osobních schůzek a nabízí:
- Možnost prezentace odkudkoliv z jakéhokoliv zařízení. Zaměstnanci mohou sdílet na obrazovce obsah svého PC, Macu nebo mobilního zařízení s ostatními účastníky. Zařízení nepotřebuje speciální Bluetooth, Wi-Fi či síťové připojení. Funguje totiž na základě ultrazvukové bezdrátové párovací technologie, která automaticky rozpozná nově příchozího.
- Interaktivní flipchart, který může využít kdokoliv. Zařízení umožňuje sdílet, editovat a ukládat soubory. Přitom každý účastník schůzky může obsah upravovat, například ze svého mobilního telefonu z domova. Cisco Spark Board navíc využívá technologie pro šifrovanou komunikaci.
- Kvalitní zvuk i video. Samozřejmostí je také možnost video hovorů. Cisco Spark Board je vybaven 4K kamerou, mikrofonovým polem a technologií VoiceTrack pro zajištění čistého zvuku hlasu.
Cisco Spark Meetings – rychle naplánovaná schůze
Schůze není jen o debatování nad daným úkolem či projektem, ale jde o sérii několika kroků. Aby její plánování zbytečně nezabíralo spoustu času, doplňuje celý koncept nástroj Cisco Spark Meetings. Díky němu mohou uživatelé vytvářet agendu, propojit své kalendáře, rozesílat zápisy či využít některou ze šablon pro organizaci schůzky.
Cena a dostupnost
Funkce Cisco Spark jsou již k dispozici. Cisco Spark Board lze objednat, doručování začne v březnu 2017. V nabídce je nyní 55 palcová verze s doporučenou cenou 4 990 dolarů a měsíčním předplatným ve výši 199 dolarů. Měsíční předplatné zahrnuje kromě digitálního flipchartu také spojené cloudové služby, help desk a aktualizace softwaru. Produkty lze nakoupit u partnerů společnosti Cisco nebo přes nástroj Cisco Spark Flex Plan. V letošním roce bude dostupná i 70 palcová verze Cisco Spark Board.