Check Point představil kyberbezpečnostní architekturu budoucnosti

28. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Platforma Check Point Infinity splňuje kritické bezpečnostní potřeby organizací. Jde o první konsolidované zabezpečení pro sítě, cloud i mobilní zařízení. Řešení poskytuje prevenci hrozeb a chrání zákazníky před rostoucím počtem kyberútoků.

„Check Point Infinity je odrazem naší vize vybudovat bezpečnostní architekturu, která sjednocuje nejlepší zabezpečení, nejlepší informace o hrozbách a nejlepší správu napříč sítěmi, cloudem a mobilním světem,“ uvedl David Klusáček, regionální ředitel pro východní Evropu ve společnosti Check Point. „Tato architektura zajistí, že organizace budou připravené zvládnout všechny změny spojené s vývojem IT. Princip je velmi jednoduchý - sjednocená bezpečnostní architektura ochrání organizace napříč prostředími a současně zefektivní IT provoz.“

Check Point Infinity kombinuje tři klíčové prvky:
1)       Jedna bezpečnostní platforma: Důmyslné využití a propojení platforem, sdílení informací o hrozbách a otevřená infrastruktura nabízí bezkonkurenční zabezpečení napříč sítěmi, cloudovými a mobilními prostředími.
2)       Prevence hrozeb: Umožňuje blokovat dokonce i ty nejsofistikovanější známé i neznámé hrozby, ještě než mohou způsobit jakékoli škody.
3)       Konsolidovaný systém: Jednotná správa, modulární správa politik a integrovaná viditelnost hrozeb pro efektivní, přehledné a intuitivní centralizované zabezpečení.

Check Point Infinity umožňuje organizacím převzít kontrolu nad zabezpečením a chránit a spravovat kompletní IT jako jednotnou soudržnou architekturu, což přináší výhody pro zákazníky i pro samotné podnikání.

Inovace a rozvoj technologií zlepšují fungování organizací, ale tento vývoj také mění, jak by podniky měly přistupovat k bezpečnosti. Check Point Infinity proto přináší architekturu budoucnosti a řadu nových funkcí a možností:

Správa zabezpečení: R80.10 přináší řadu nových možností a vylepšení, včetně vrstev zaměřených na bezpečnostní politiky, vícezónového zabezpečení a vylepšeného výkonu, aby organizace byly chráněné před jakoukoli hrozbou, kdykoli a kdekoli.

Cloud: Propojení Check Point vSEC Cloud Security se soukromými i veřejnými cloudovými platformami zajišťuje ochranu cloudových prostředí.

Mobilita: SandBlast Mobile představuje sjednocené řešení pro různé platformy, které chrání organizace před mobilními hrozbami. SandBlast Mobile detekuje a blokuje známý i neznámý malware, chrání před nebezpečnými Wi-Fi sítěmi, man-in-the-middle útoky nebo SMS phishingem.

Prevence hrozeb: Nově představená technologie Check Point Anti-Ransomware chrání organizace před kyberhrozbami, a dokonce i před tím nejpokročilejším ransomwarem.

Bezpečnostní zařízení: Check Point představil také nové ultra-high-end bezpečnostní brány 44000 a 64000 s doposud vůbec nejrychlejší platformou prevence hrozeb s propustností prevence hrozeb v reálném prostředí 42 Gb/s a propustností firewallu v reálném prostředí 636 Gb/s. Novinky obsahují také softwarové blady, které podporují dynamické potřeby rostoucích sítí, a zároveň nabízí nejvyšší spolehlivost a výkon potřebné pro budoucnost kyberbezpečnosti.

„Check Point Infinity umožní našim zákazníkům zlepšit zabezpečení organizací a přizpůsobit vše rozvoji a vývoji technologií. Klíčem je právě sjednocená architektura se špičkovou prevencí hrozeb pro všechny platformy - sítě, cloud a mobilní zařízení,“ dodal David Klusáček. 

Štítky: 
Bezpečnost, Check Point

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více