Avast Business spouští službu Patch Management

18. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast Software)
Avast uvedl novou službu Patch Management (Správa oprav), která malým a středním podnikům pomůže spravovat potřebné bezpečnostní aktualizace snadno a efektivně. Přibližně 50 % útoků, které využijí softwarové zranitelnosti se vyskytne během prvních 2-4 týdnů po vydání aktualizace softwaru.

Bohužel podniky v průměru potřebují k nasazení aktualizací 120 dní vzhledem k časové náročnosti vyhodnocování a nezbytnosti testovat záplaty. Tím se vystavují vážnému riziku. Avast Business Patch Management nabízí snadno použitelnou centralizovanou službu, která automaticky identifikuje kriticky důležité záplaty, prioritizuje jejich nasazení a monitoruje výsledek, aby byla zachována integrita zabezpečení.

„Většina malých a středních podniků chápe, jak důležité je záplatování, ale prostou pravdou zůstává, že nikdo nemá rád bezpečnostní aktualizace a IT tým často tvoří pouze jediný člověk, který je přehlcen úkoly,“ uvedl ředitel produktového managementu divize Avast Business Arne Uppheim. „Aktualizace mohou narušit kritické systémy, způsobují ztrátu produktivity a potenciálně i problémy s jinými integrovanými systémy. Na druhou stranu, neaktualizování vystavuje firmu několika rizikům – může dojít ke ztrátě dat a odcizení duševního vlastnictví, prostojům z důvodu zdlouhavé nápravy škod nebo poškození reputace v delším horizontu. Našim zákazníkům z řad malých a středně velkých podniků a našim partnerům v distribučním kanálu usnadňujeme identifikaci a nasazení kritických oprav a monitorování probíhajících aktivit prostřednictvím centrálního řídícího panelu služby Patch Management.“

Bezpečnostní záplaty jsou základní součástí zabezpečení koncových bodů, protože opravují chyby zabezpečení nebo bezpečnostní díry v operačních systémech Windows a jiných aplikacích třetích stran. Zajišťují také dodržování interních předpisů. Pouze 304 z 500 000 zařízení, která jsme celosvětově analyzovali, bylo stoprocentně aktualizováno, což je méně než procento. Vyplývá to ze studie Avast Business využívající nástroje pro hodnocení bezpečnosti stránek (Security Site Assessment) na to, že Avast Business Patch Management usnadňuje záplatování tím, že poskytuje IT oddělením volbu, jak aktivovat aktualizace, aby vyhovovaly potřebám firmy.

Mezi klíčové funkce patří:

●    Flexibilní nasazování: IT oddělení mohou plánovat a pravidelně nasazovat schválené aktualizace v požadovaných časech, nebo je manuálně nasadit do skupin nebo na jednotlivá zařízení.
●    Automatické vyhledávání: IT může naplánovat vyhledávání aktualizací, které se spustí automaticky každých 24 hodin a nastaví jejich automatické nasazení každý čtvrtek. Tato výchozí nastavení si lze kdykoli přizpůsobit.
●    Intuitivní ovládací panel: Ten umožňuje firmám spravovat všechny softwarové záplaty a prohlížet grafické souhrny nainstalovaných, chybějících nebo neúspěšných oprav z libovolného zařízení. Tato výchozí nastavení lze kdykoli přizpůsobit.
●    Přizpůsobení záplat: IT si může zvolit dodavatele softwaru, produkty a závažnost oprav k vyhledání a instalaci a snadno vytvářet výjimky pro aplikace.
●    Místní agent pro opravy: Umožňuje firmám stahovat všechny chybějící opravy do hlavního agenta, který bezproblémově distribuuje opravy do všech spravovaných zařízení v síti.
●    Výsledky hledání oprav: Na konzoli pro správu si můžete prohlížet výsledky kontrol oprav a zjišťovat, které opravy chybí a další související informace, jako je číslo KB, odkaz na příslušný bulletin, datum vydání, popis atd.
●    Pokročilý reporting: K určování stavu a zabezpečení softwaru na zařízeních vám poslouží řada přizpůsobitelných reportů.
●    Tisíce záplat: K dosažení komplexní ochrany mohou IT oddělení nasazovat opravy nejen pro operační systémy Windows ale i pro tisíce dalších softwarových aplikací třetích stran.

Dougu Whitfieldovi, který zastřešuje celé IT oddělení ve společnosti Edison Power Constructors, časová úspora, kterou získal díky používání služby Avast Business Patch Management umožnila soustředit se na jiné priority a přizpůsobovat se požadavkům růstu společnosti. Jeho společnost se sídlem v Mese v Arizoně buduje a udržuje elektrickou přenosovou a distribuční infrastrukturu po celých USA. „Náš tým pracuje na širokém spektru projektů a je běžně v terénu, kde pracuje v polních podmínkách, přistupuje k notebookům a mobilním telefonům z mobilních domů na pracovištích. Potřebujeme zajistit, aby každá strategie správy aktualizací brala v úvahu naši mobilní pracovní sílu a aby mi umožnila sledovat nové opravy, automatizovat aktualizace a pomáhala mi ve zlepšování procesů. Díky službě Avast Business Patch Management můžu nyní naplánovat a automatizovat aktualizace prostřednictvím její konzole pro správu. Podařilo se mi zlepšit proces aktualizace o 100 % a zvýšit efektivitu minimálně o 60 %. Největším přínosem je ale vědomí, že naše síť a koncové body jsou chráněny,“ popsal Whitfield.

Více informací (a možnost stažení programu) získáte zde.

Štítky: 
Bezpečnost, Software, Avast Software

Podobné články

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více
Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více