Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace.

Antibakteriální materiál byl testován v souladu s ISO 22196 (Měření antibakteriální aktivity na plastech a jiných neporézních površích), je zcela ekologický, bezpečný při užívání a aktivní po dobu pěti let.

Jak funguje antimikrobiální reakce stříbrných iontů?

Při dotyku prstu s materiálem se z vrchní vrstvy fólie uvolní stříbrné ionty (anorganických přírodních minerálů), které se navážou na bakterie, což vede k jejich následnému zničení.

Zásadní inovace

Během čištění za přítomnosti vlhkosti se z vrchní vrstvy fólie uvolňují stříbrné ionty, které přicházejí do styku s bakteriemi. Ionty blokují jejich metabolismus nebo napadají mechanismus šíření, který následně vede ke zničení bakterií.

V průběhu výroby jsou stříbrné ionty zapouzdřené ve skleněné matrici a distribuovány na fólii rovnoměrným způsobem.

Antibakteriální účinky stříbrných iontů:

  • chrání 24 hodin denně 7 dní v týdnu;
  • chrání i špatně přístupná místa;
  • zabraňují množení 99,99 % zárodků bakterií (testováno dle ISO 22196 Standard);
  • dosahují redukce bakterií o 4 log;
  • zabraňují tvorbě biovrstvy;
  • aktivní po dobu pěti let;
  • zcela ekologické;
  • neobsahují nanočástice.

Ve své (elementární) kovové formě je stříbro inertní a nezabíjí bakterie. Atomy stříbra (psané jako Ag nebo Ag0) musí ztratit elektron a stát se pozitivně nabitými stříbrnými ionty, Ag+. Stříbro je ionizováno ve vzduchu ve vlhku. Ionty stříbra jsou vysoce reaktivní a ovlivňují více míst v bakteriálních buňkách, což zaručuje jejich destrukci.

Stříbrné ionty

Ionty stříbra způsobují změny buněčné stěny. Při přepravě do buňky se vážou na proteiny a způsobují produkci energie, funkci enzymů a replikaci buněk. Stříbrné ionty jsou aktivní v širokém spektru bakterií.

Další možné využití fólií

Podobné články

Výrobce kabelů a příslušenství MicroConnect má novou identitu i širší nabídku

7. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Dánská značka MicroConnect specializující se na výrobu kabelů, adaptérů a počítačového příslušenství, přichází s novou vizuální identitou a zároveň uvádí nový komplexní katalog svých produktů. Čtěte více

České Epico představila na veletrhu IFA 2024 prémiové příslušenství nejen pro produkty Apple

11. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epico)
Jako jedna z mála českých společností představila firma Epico na největším evropském mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA 2024 množství novinek z oblasti prémiového příslušenství nejen pro produkty Apple. Cílem účasti na veletrhu bylo předvést všechny čtyři vlastní značky z portfolia Epico. Čtěte více

Ekosystém herních zařízení Legion se rozrůstá o nové monitory a další příslušenství

3. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nabídka značky Lenovo Legion se rozrostla o dvojici nových herních monitorů a sadu nového příslušenství pro herní handheld Lenovo Legion Go včetně například klávesnice, pouzdra nebo dokovací stanice. Čtěte více

Přídavná světla BenQ k monitorům a notebookům šetří zrak uživatelů

12. 8. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Přídavná světla k monitoru ScreenBar Pro a LaptopBar od BenQ zvyšují celkový uživatelský komfort a zejména optimalizují osvětlení pro snížení namáhání očí při dlouhým sezení u displejů. Čtěte více