Cisco Secure Access posílí bezpečnost v multicloudovém prostředí

8. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Bezpečnostní řešení Cisco Secure Access zefektivňuje a zjednodušuje zabezpečenou komunikaci a optimalizuje výkon a bezpečnost při každém připojení. Poskytuje tak mnohem lepší uživatelské prostředí, zvyšuje produktivitu pracovníků a IT týmům přináší jednodušší a nákladově efektivní bezpečnostní operace.

Cisco Secure Access (CSA) přináší bezpečnostní služby na edge zařízení a pomáhá bezpečně propojit rostoucí portfolia zdrojů, jako jsou cloudové, soukromé aplikace a aplikace typu software jako služba.

Cisco Secure Access zjednodušuje zabezpečení tím, že všechny bezpečnostní nástroje slučuje do jednoho snadno použitelného řešení, které chrání veškerý provoz. Místo správy široké sady nástrojů tak mohou IT správci a analytici na jednom místě sledovat veškerý provoz, aplikovat pravidla a analyzovat bezpečnostní hrozby. Cisco Secure Access sdružuje bezpečnostní nástroje do jednoho a eliminuje bezpečnostní rizika uplatňováním zásad nulové důvěry a prosazováním granulárních bezpečnostních politik. Prostřednictvím Cisco Secure Access se tak do IT prostředí klienta aplikuje přístup k síti s nulovou důvěrou (Zero Trust Network Access), zabezpečená webová brána (Secure Web Gateway), zprostředkovatel zabezpečení přístupu ke cloudu (Cloud Access Security Broker), firewall-as-a-service (FWaaS), zabezpečení DNS, izolace vzdáleného prohlížeče (Remote Browser Isolation).

Zatímco IT správci získávají v CSA jedinou cloudově spravovanou bezpečnostní konzoli, uživatelé se těší z bezproblémového připojení k jakékoli aplikaci s optimalizovaným výkonem a neustálým ověřováním bezpečnosti. Při vývoji CSA přitom dokázala Cisco zkombinovat své kompetence v oblasti sítí a bezpečnosti:

  • Cisco Secure Access přináší novou architekturu ZTNA Relay, která podporuje skutečně všechny aplikace, porty a protokoly, což v současné době vůbec není automatické.
  • CSA zahrnuje monitorovací platformu ThousandEyes, která přináší komplexní přehled o dostupnosti poskytovaných a konzumovaných služeb.
  • Cisco Secure Access je součástí Cisco Security Cloud a poskytuje komplexní cloudovou platformu pro správu (s identitou, postojem, sjednocenou politikou, návrhovým systémem a dohodou o úrovni služeb), která umožňuje lepší ochranu před hrozbami při vytváření pro zákazníky je snazší realizovat kombinované výhody napříč portfoliem Cisco a hlavními řešeními třetích stran.
  • Cisco Secure Access využívá poznatky kyberbezpečnostní agentury Cisco Talos, která denně zpracovává více než 600 miliard požadavků DNS, pět miliard požadavků na reputaci a dva miliony vzorků malwaru.

Další informace o bezpečnostních řešeních Cisco naleznete zde.

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

7. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Ze dnů na hodiny. AI působí jako katalyzátor ransomwarových útoků, rovněž však jako jejich brzda

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Ransomwarové gangy útočí rychleji než kdy dříve. Doba od rekognoskace oběti, infiltrace zařízení, exfiltraci či zašifrování dat se zkracuje z dnů na pouhé hodiny. Umocňující trend podporuje nový „pomocník“ - umělá inteligence (AI). Její sílu lze však využít i k obraně. Čtěte více

Školy a univerzity stále více doplácejí na zanedbávání zranitelností

2. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Školy a univerzity jsou stále jedním z hlavních cílů kybernetických útoků, včetně ransomwaru. Podle výroční zprávy společnosti Sophos se navzdory poklesu počtu útoků dramaticky zvýšily náklady spojené s jejich odražením a obnovou. Čtěte více

Znáte pět nejběžnějších bezpečnostních mezer v SMB sektoru?

29. 8. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software představila pět nejčastějších bezpečnostních mezer, kterým v současnosti čelí SMB podniky a organizace. SMB společnosti bojují s celou řadou výzev, mezi kterými nechybí nezáplatovaný software, otevřené porty či nedostatečné zabezpečení mobilních zařízení. Čtěte více