Seyfor uzavřel spolupráci s Palo Alto Networks
„Útočníci neustále hledají slabá místa prakticky kdekoliv a způsobů kybernapadení je nepřeberné množství. Zabezpečení nespočívá v koupi jednoho systému a jeho instalaci, ale v kontinuálním dohledu a sledování abnormalit, a to nejen na vnějším rozhraní, ale i uvnitř sítě, protože hrozbu může nevědomky zanést do systému uživatel. Právě proto jsme se spojili s tím nejsilnějším hráčem v oblasti kyberbezpečnosti, firmou Palo Alto Networks, abychom její řešení mohli implementovat do svých produktů a nabídnout svým klientům,“ uvedl Luboš Rúta, výkonný ředitel divize Cloud & Security Competence Center společnosti Seyfor.
Nejmodernější bezpečnostní řešení
Jedna organizace v průměru využívá přes 30 různých bezpečnostních IT nástrojů a šest až deset bezpečnostních nástrojů určených pro cloudové služby. Plných 77 % organizací má však problém určit, jaké bezpečnostní nástroje jsou pro ně nezbytné. To je jeden ze závěrů průzkumu „Aktuální stav bezpečnosti v cloudu“, který zveřejnila firma Palo Alto Networks. V celosvětovém průzkumu provedeném koncem roku 2022 odpovědělo přes 2,5 tisíce respondentů, kteří mají na starosti zabezpečení či IT ve firmách a dalších organizacích působících v různých odvětvích.
Partnerství společnosti Seyfor přináší špičkové možnosti zabezpečení moderních cloudových prostředí, která klienti využívají. „Trend přesunu dat do cloudového prostředí je zřejmý napříč celým IT sektorem. Jsou s tím ale spjata další úskalí. Tradiční ochrana se totiž z pracoviště přenáší na každého jednotlivého uživatele na jeho soukromý počítač či třeba mobilní telefon. Proto rozšiřujeme portfolio výrobců zabezpečení, abychom zákazníkům nabídli nejefektivnější a nejkomplexnější záštitu eliminující i tyto nové hrozby,“ dodal Rúta.
Jištění od samého začátku
Díky partnerství mají klienti Seyforu nyní na výběr ze dvou dodavatelů bezpečnostních systémů – kromě Palo Alto Networks jde také o řešení americké firmy Fortinet. Lze tak navrhnout optimální řešení s ohledem na potřeby zákazníků a jejich infrastrukturu.
Další přidanou hodnotou nové spolupráce je zaměření na bezpečnost vývoje nových systémů, aplikací či funkcí. Už během něj je třeba minimalizovat bezpečnostní hrozby. Celý proces od vývoje po uvedení do provozu zahrnuje analýzu rizik, bezpečnostní testování a ověřování, aby se zamezilo bezpečnostním hrozbám.