Z Avastu, AVG a NortonLifeLock vzniká společnost Gen
Nové jméno firmy vychází z anglické zkratky pro slovo „generace“. Už při svém startu Gen přinese více než půl miliardě uživatelů špičková řešení v oblasti kyberbezpečnosti a ochrany soukromí a identit. Společnost má dvě centrály v Praze a v americkém Tempe v Arizoně, a zaměstnává týmy z celého světa. Cílem značky je pak posilovat digitální svobodu lidí na celém světě a urychlovat inovace.
„Náš každodenní život se téměř celý odehrává online: na internetu nakupujeme, vyřizujeme své finanční záležitosti, učíme se, pracujeme a komunikujeme se svými blízkými,“ vysvětlil prezident společnosti Gen Ondřej Vlček. „Technologický pokrok přinesl vymoženosti, které jsme si nedokázali dříve ani představit. S nimi ale přišly i nové komplikace a hrozby. V Genu hodláme nasměrovat svoji energii, vědomosti a globální dosah k řešení těchto problémů a posílení digitální svobody lidí na celém světě.“
Silné vazby na Českou republiku
Nová firma si zakládá na své silné přítomnosti v Evropě a zejména v České republice, která bude její globální centrálou pro vývojářské a technologické týmy. „Spojení společností Avast a NortonLifeLock a vznik Genu vnímáme i jako most ke spolupráci mezi Evropou a USA v tak strategicky důležité oblasti, jakou je kybernetická bezpečnost a ochrana soukromí na internetu. Společnost Gen bude navíc díky synergiím prostřednictvím svých značek poskytovat ještě lepší technologie a řešení, než tomu bylo doposud,“ dodal Vlček. Kromě něj zasedne ve vedení firmy z České republiky také Michal Pěchouček jako technický ředitel (Chief Technology Officer) a Vítězslav Šantrůček jako ředitel vývoje (Chief Development Officer). Spoluzakladatel Avastu Pavel Baudiš je pak členem představenstva v neexekutivní roli.
Rozšiřující se produktové portfolio
Produktové portfolio společnosti Gen bude čerpat ze stávajících zkušeností, ale bude nadále obohacováno pomocí nových technologií a dalších inovací. Jejich vývoj bude mít těžiště právě v České republice. „Gen je nepochybně největší globální softwarovou firmou s R&D centrálou v ČR. Myslím, že pro Českou republiku je to opravdu dobrá zpráva, protože zde budeme ve značném měřítku pracovat na nejmodernějších technologiích, včetně umělé inteligence, decentralizovaných systémů identit a nejnovějších trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti, jako například ochran před algoritmickými manipulacemi a dalšími kognitivními hrozbami,“ uzavřel Vlček. Spojení Avastu s NortonLifeLockem představuje pro společnost Gen také příležitost expandovat na nové segmenty trhu, jako například SMB.