Novinka od Fortinetu ochrání hybridní datová centra

15. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Next-generation firewall FortiGate 3500F je určený k ochraně hybridních datových center proti rostoucímu množství hrozeb a ransomwarových útoků. Zařízení disponuje funkcemi pro přístup k síti na principu nulové důvěry a poskytuje konzistentní zabezpečení a bezproblémovou uživatelskou zkušenost každému uživateli bez ohledu na to, kde se nachází.

Spolu s přechodem na práci odkudkoli podniky zavádí hybridní datová centra, aby zvýšily provozní akceschopnost tím, že některé prostředky nasadí v různých cloudech a ponechají kriticky důležité aplikace a data v lokálních prostředích kvůli zajištění souladu s předpisy a zachování kontroly. Zvyšování distribuovanosti infrastruktury datových center však vede ke zhoršení přehledu a vzniku slepých míst, a tedy k rozšiřování prostoru pro potenciální útoky. Podniky musí kontrolovat šifrované toky dat, aby dokázaly detekovat všechny typy útoků, zejména malware ukrytý v zabezpečených kanálech, předcházet ransomwaru a útokům narušujícím řízení a kontrolu, které kradou zákaznická a podniková data.

Zapotřebí jsou rovněž strategie omezování nadměrné implicitní důvěry a zajištění kontroly rostoucích objemů šifrovaného síťového provozu, pomocí něhož kyberzločinci stále častěji maskují škodlivé toky dat. V opačném případě mají podniky potíže bezpečně růst a urychlovat svoji digitální transformaci, protože tradiční bezpečnostní strategie a řešení nedokáží držet krok se stoupajícími nároky.

Zabezpečení uživatelů, dat a aplikací kdekoli

FortiGate 3500F na tyto potřeby reaguje a pomáhá zajistit kontinuitu provozu a pokročilé zabezpečení hybridních datových center. NGFW FortiGate 3500F chrání okraj datového centra, jádro a propojení. Dosahuje skóre výkonu zabezpečení (SCR) 6x IPsec, tedy nejvyššího na trhu, a nabízí mimořádně rychlé přímé cesty mezi datovými centry pro účely budování lokalit pro obnovu po havárii. Umožňuje také zabezpečit cesty mezi datovými centry a cloudem včetně zajištění úplného souladu s předpisy a kontroly. Další důležité funkce a vlastnosti firewallu FortiGate 3500F:

  • Bezpečnostní služby FortiGuard a vlastní bezpečnostní procesory Fortinet ASIC SPU umožňují ochranu proti vyděračskému softwaru a pokročilým hrozbám ve velmi rozsáhlých prostředích: Firewall FortiGate 3500F je postavený na speciálně vyvinutých bezpečnostních procesorech (ASIC SPU), jako je NP7 a CP9. FortiGate 3500F nabízí zabezpečení s nejvyšším výkonem ze všech srovnatelných řešení na trhu, a to na úrovni šestinásobku oproti konkurenčním produktům – včetně dešifrování protokolu TLS1.3 – při detekci útoků jako ZEUS, Trickbot nebo Dridex a při ochraně proti síťovým, aplikačním a souborovým útokům a řadě dalších sofistikovaných hrozeb. FortiGate 3500F je také nativně propojený s bezpečnostními službami FortiGuard. Tím zákazníci získávají navíc síťovou antivirovou ochranu, zabezpečení e-mailu, ochranu proti útokům typu DDoS a další funkce, jako je prevence průniku (IPS) a ochrana proti antimalwarovým řešením.
  • Nativně obsahuje funkce proxy, jako je přístup do sítě na principu nulové důvěry (ZTNA): FortiGate 3500F je jediné NGFW řešení na trhu, které nativně obsahuje funkce proxy pro přístup do sítě na principu nulové důvěry (ZTNA). To zákazníkům umožňuje provozovat aplikace kdekoli při konzistentním uplatňování pravidel. Mohou tak bezpečně zavádět hybridní modely práce s bezproblémovou uživatelskou zkušeností.
  • Kvalitní uživatelská zkušenost díky konsolidaci: Firewall FortiGate 3500F spojuje bezpečnostní a síťové funkce včetně bezpečného připojení Secure SD-WAN a přístupu do sítě na principu nulové důvěry (ZTNA). Fortinet jako jediný výrobce na trhu nabízí Secure SD-WAN, SD-Branch a ZTNA v jednom zařízení.

Podpora růstu podniku díky výkonu a pokročilému zabezpečení

FortiGate 3500F postavený na vlastních bezpečnostních procesorech společnosti Fortinet ASIC SPU patří mezi nejvýkonnější zařízení typu NGFW. V některých parametrech je 12x rychlejší než přední konkurenti. Nabízí bezkonkurenční výkon a kapacitu pro inspekci, segmentaci a zabezpečení lokálních dat a pracovních zátěží rychlostí odpovídající přenosové rychlosti sítě. Zákazníci díky tomu mohou provozovat kriticky důležité aplikace a poskytovat bezpečný přístup podnikovým uživatelům, zákazníkům a partnerům.

Štítky: 

Podobné články

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Prodej bezpečnostních zařízení ve 2. čtvrtletí 2024 meziročně vzrostl

16. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celkové tržby z prodeje bezpečnostních zařízení ve druhém čtvrtletí roku 2024 meziročně vzrostly o 0,5 % na 4,2 miliardy dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí roku 2023 nárůst o 20 milionů dolarů. V objemu prodej naopak meziročně klesl o 4,3 % na milion kusů. Čtěte více