HPE získalo lídra v oblasti správy a nepřetržité ochrany dat v cloudu

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) dokončila akvizici izraelské firmy Zerto, která se zabývá managementem a ochranou dat v cloudu. HPE přidává špičkovou ochranu dat do své rychle rostoucí platformy GreenLake.

Akvizice edge-to-cloud platformě HPE GreenLake dodá robustní řešení zajišťující nepřetržitou ochranu dat, a HPE pomůže v dalším rozvoji v oblasti cloudových nativních softwarových datových služeb.

„Data jsou tím nejdůležitějším aktivem každé firmy a jsou nezbytná pro fungování v nové éře digitální ekonomiky,“ řekl Tom Black, senior viceprezident a generální ředitel HPE Storage, a dodal: „Naši zákazníci i nadále čelí složitým výzvám při správě a ochraně svých dat. Právě společnost Zerto je tahounem této oblasti. Naší platformě pro ukládání dat poskytne nejen zabezpečení, ale také dodá disaster recovery, tedy nejrobustnější řešení pro obnovu dat pro jakékoliv úložné zařízení, jakoukoliv aplikaci, jakýkoliv cloud a jakékoliv SLA (Storage Service Level Agreement). Navíc zmírňuje hrozby pocházející z ransomware a dalších kybernetických útoků. Z tohoto důvodu jsme velmi nadšeni, že Zerto můžeme přivítat v rodině HPE. Pomůže nám urychlit inovace a škálování našich nabídek, abychom našim zákazníkům pomohli se správou a ochranou jejich dat od okraje sítě až po cloud“.

Zerto přináší technologii pro datovou éru

Software pro správu a ochranu dat v cloudu společnosti Zerto bude i nadále k dispozici jako samostatná služba, ale nově se objeví i formou služby pro platformu HPE GreenLake a jako konzole pro správu datových služeb v cloudu. Technologie nepřetržité ochrany dat založená na žurnálu nabízí zotavení po havárii, zálohování a přístup k datům přes mobil, a to v jediném jednoduchém softwarovém řešení. A to jak pro místní, hybridní, ale i multicloudová prostředí.

Služby společnosti Zerto se sídlem v izraelské Herzliji a pobočkou v americkém Bostonu využívá 9 000 zákazníků a více než 350 poskytovatelů IT služeb. Zerto zaměstnává přibližně 500 lidí. HPE a Zerto dohromady disponují skvělou kombinací technologií, cloudových služeb a spojením dávají podnikům možnost, jak posunout své IT do nové éry, a především zjednodušit správu ukládání dat v cloudu s permanentní ochranou.

Detaily transakce

Společnost HPE získala Zerto za 374 milionů dolarů v hotovosti. Očekává se, že HPE díky tomu ročně navýší příjem ze softwaru o 130 milionů USD. Třetina z této částky by měla tvořit zisk, který má přispět k růstu společnosti HPE.

Štítky: 

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

7. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Ze dnů na hodiny. AI působí jako katalyzátor ransomwarových útoků, rovněž však jako jejich brzda

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Ransomwarové gangy útočí rychleji než kdy dříve. Doba od rekognoskace oběti, infiltrace zařízení, exfiltraci či zašifrování dat se zkracuje z dnů na pouhé hodiny. Umocňující trend podporuje nový „pomocník“ - umělá inteligence (AI). Její sílu lze však využít i k obraně. Čtěte více

Školy a univerzity stále více doplácejí na zanedbávání zranitelností

2. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Školy a univerzity jsou stále jedním z hlavních cílů kybernetických útoků, včetně ransomwaru. Podle výroční zprávy společnosti Sophos se navzdory poklesu počtu útoků dramaticky zvýšily náklady spojené s jejich odražením a obnovou. Čtěte více

Znáte pět nejběžnějších bezpečnostních mezer v SMB sektoru?

29. 8. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software představila pět nejčastějších bezpečnostních mezer, kterým v současnosti čelí SMB podniky a organizace. SMB společnosti bojují s celou řadou výzev, mezi kterými nechybí nezáplatovaný software, otevřené porty či nedostatečné zabezpečení mobilních zařízení. Čtěte více