TP-Link: Wi-Fi extender RE505X

27. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Bezdrátový extender TP-Link RE505X díky podpoře Wi-Fi 6 nabízí vyšší rychlost, větší kapacitu i snížené přetížení sítě. Navíc jistě nebude nejslabším článkem domácí Wi-Fi, ale naopak možná po jeho pořízení donutí své uživatele popřemýšlet i o upgradu ostatních síťových prvků, tak aby výkon extenderu využili skutečně naplno.

Maximální rychlost přenosu dat u dvoupásmového modelu RE505X dosahuje cca 1 500 Mbit/s, z toho ve frekvenčním pásmu 5 GHz 1 200 Mbit/s a v pásmu 2,4 GHz maximum, které se z tohoto pásma dá „vymáčknout“, tedy 300 Mbit/s. Díky vyšší kapacitě v 5GHz pásmu můžete k domácí síti připojit více koncových zařízení, aniž by to mělo nějaký viditelný vliv na jejich výkon.

Extender RE505X rozšíří pokrytí Wi-Fi sítě díky přímému bezdrátovému propojení se stávajícím routerem a vyplní signálem podstatně větší prostor. Propojení s routerem je posilováno díky funkci Adaptive Path Selection, která automaticky a v reálném čase volící tu nejrychlejší cestu k routeru. Vysokorychlostní režim při náročných on-line úlohách umožňuje použít obě pásma Wi-Fi simultánně.

Za zmínku stojí také režim přístupového bodu, kdy je po připojení ethernetového kabelu jednoduše vedení přeměněno na dvoupásmový bezdrátový signál.

Podpora TP-Link OneMesh umožňuje snadné vytvoření sítě mesh s jednotným názvem Wi-Fi sítě, která pokryjete celou domácnost. Stačí k tomu jediné: připojení extenderu kompatibilního s OneMesh ke stávajícímu nebo novému OneMesh routeru. Meshovou technologii podporují i některé z routerů TP-Link, u kterých stačí provést update firmwaru na verzi OneMesh.

Vybraný sortiment

Distribuce ČR: 
ALSO Czech Republic , AT Computers , Discomp , Penta CZ

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů a řešení pro smart home dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej podnikových sítí WLAN mezikvartálně rostl

17. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový trh s podnikovými bezdrátovými lokálními sítěmi (WLAN) mezi druhým a třetím čtvrtletím roku 2024 podle průzkumu společnosti IDC vzrostl o 5,8 % a dosáhl hodnoty 2,5 miliardy dolarů. Čtěte více

QNAP přináší důležitá vylepšení pro 100GbE switche QSW-M7308R-4X

16. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP vylepšila svůj řízený 100GbE Lite-L3 switch QSW-M7308R-4X. Porty 100GbE QSFP28 nyní podporují zpětnou kompatibilitu s rozhraním 40GbE QSFP+ a umožňují připojení až čtyř konektorů 25GbE SFP28 pomocí rozbočovacích kabelů. Díky PTP a QoS nabízí také extrémně nízkou latenci a vysoké rozlišení, což zákazníci ocení například při nasazení v oblasti AVoIP. Čtěte více

HPE přináší nové možnosti virtuálních privátních cloudových i lokálních implementací

15. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: HPE)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila rozšíření svého řešení HPE Aruba Networking Central, které je určené pro správu sítí s využitím umělé inteligence a na první místo klade bezpečnost. Novinky reagují mimo jiné na rostoucí poptávku po datové suverenitě s regionální a místní kontrolou. Čtěte více

Zyxel představil 48portový přepínač CX4800-56F s osmi 100G uplink konektory

14. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel Networks)
Společnost Zyxel Networks uvedla na trh 48portový 10G/25G L3 agregační optický přepínač s osmi 100G uplink porty.Nový agregační optický přepínač CX4800-56F 25G/100G je vyvinut tak, aby držel krok s růstovými ambicemi středně velkých podniků a dalších organizací. Díky přepínací kapacitě až 4 Tbps umožňuje rozšíření sítí bez nutnosti dalších investic nebo modernizace síťové infrastruktury. Čtěte více