AEC pomůže odhalit a opravit bezpečnostní chyby vyvíjených aplikací

22. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AEC)
Společnost AEC uzavřela partnerství s lídrem v oblasti vývoje řešení pro analýzu, identifikaci a odstranění bezpečnostních rizik aplikačního softwaru. Nástroje od izraelské firmy Checkmarx pomáhají zákazníkům AEC efektivně sladit požadavky na funkčnost a zabezpečení vyvíjených aplikací.

Online komunikace mezi firmou a zákazníkem za pomoci nejrůznějších počítačových, webových nebo mobilních aplikací je dnes už naprostým standardem. Snaha budovat vlastní aplikace, a udržet tak krok s překotným vývojem, s sebou však přináší nemalá rizika.

Management zpravidla upřednostňuje obchodní hledisko, tedy rychlost, minimalizaci nákladů a maximální uživatelskou vstřícnost aplikace, před jejím zabezpečením. Důvodem je fakt, že veškeré procesy zahrnující testy a ověřování jsou mimořádně komplexní, a pokud je provádějí přímo programátoři, vývoj každé z aplikací se neúměrně zdržuje a prodražuje.

AEC se dlouhodobě zaměřuje na poskytování kybernetického zabezpečení. Svým klientům dokáže zajistit takové nástroje a procesy, aby nedošlo ke zpomalení vývoje dané aplikace ani při zavedení potřebných bezpečnostních standardů. Experti společnosti zákazníky provází postupnými změnami procesů, definicí bezpečnostních požadavků a kontrol tak, aby mohli efektivně pracovat na vývoji aplikací a měli zároveň zajištěnou co nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Jedním z klíčových nástrojů, které jim při minimalizaci bezpečnostních rizik vyvíjené aplikace významně pomáhají, jsou produkty Checkmarx. „Jsme rádi, že jsme díky partnerství s firmou Checkmarx získali přístup k unikátním nástrojům, které výrazně zefektivňují řízení bezpečnosti ve vývoji,“ řekl k tomu Maroš Barabas, Head of Product Management AEC.

Nástroje z dílny izraelské společnosti umožňují odborníkům AEC vložit kontrolu bezpečnosti zdrojového kódu aplikace přímo do vývojového cyklu programování. Díky tomu lze odhalit a opravit případné bezpečnostní chyby v kódu bez zbytečného zdržení už v průběhu vývoje aplikace.

Společnost AEC má rozsáhlé zkušenosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, proto jsme rádi, že se zařadila mezi autorizované prodejce produktů Checkmarx. Věříme, že náš vztah bude dlouhodobý a oboustranně prospěšný,“ uvedla Orit Shilvock, ředitelka EMEA Channels, Checkmarx.

Nejčastějším způsobem vývoje nové aplikace je tzv. inhouse, kdy si firma programuje celou aplikaci ve vlastní režii. V případě outsourcingu si zadavatel nechá některé věci naprogramovat na míru třetí stranou a vystupuje pouze jako zadavatel požadavků. V obou případech je však rovněž nutné myslet na zadání bezpečnostních požadavků a na jejich kontrolu ve fázi akceptace dodávky.

Díky tomu, že experti AEC kombinují metodiky a standardy pro bezpečnost aplikací podle požadavků a možností zákazníků, jsou schopni zajistit žádoucí kvalitu a úroveň zabezpečení aplikace jak přímo u zákazníka, tak i v případě programátorů třetí strany. A penetrační testeři AEC navíc na závěr aplikaci zkontrolují a odhalí případné skryté chyby a zranitelnosti.

Nezanedbatelným bonusem pro firmy je pak i to, že jejich programátoři se naučí pracovat bezpečněji. Lze tedy předpokládat, že jejich další projekty budou už počínaje návrhem bezpečnější a celý vývojový cyklus se zefektivní.

A to je také jedním z cílů aktivit AEC. „Pomáháme zákazníkovi, aby si byl schopen poradit sám. Učíme ho definovat bezpečnostní požadavky a jak ty požadavky začlenit do vývoje. Pokud vidíme, že to potřebují, poskytneme jim i patřičné tréninky,“ uzavřel Maroš Barabas.

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více